AktualnościSportSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Nasi koszykarze mistrzami powiatu.

Reprezentacja UKS Ogólniak wywalczyła tytuł mistrza powiatu w koszykówce chłopców. Na swojej drodze koszykarze trenujący w Zespole Szkół Chojnice musieli pokonać drużyny z Chojnic oraz Czerska. Ze swojego zadania wywiązali się wzorowo, nie przegrywając ani jednego spotkania w trakcie trwania turnieju. W swojej grupie zmierzyli się z Technikum nr 3 i Katolickim LO. W obydwu spotkaniach zdominowali rywala nie pozwalając mu na zdobycie chociażby 10 punktów w meczu! Dobra obrona przekładała się za to na sukces w ataku i obydwa spotkania nasi chłopcy kończyli z ponad 60 punktowym dorobkiem. W kolejnej fazie zawodów UKS stanął naprzeciwko LO z Czerska, w którym to spotkaniu potwierdził wysoką formę w obronie i ponownie ograniczył rywala w ataku. Najtrudniejsze warunki naszym koszykarzom postawili zawodnicy z CNT. Mecz był bardzo wyrównany do samego końca. Na celne trójki gości z Kościerskiej odpowiadaliśmy skuteczną grą pod koszem co ostatecznie pozwoliło nam wygrać spotkanie 27-21!

Skład zespołu :  Kuba Skwierawski, Kacper Fojuth, Maks Briegmann, Maciej Thiede, Jakub Lepak, Hubert Zieliński, Jan Miszewski, Fabian Brzeziński, Arek Beski, Adrian Ziemiński, Gracjan Ramlow, Mateusz Kleszcz, Kacper Kupczyk. Trenerem zespołu jest p. Łukasz Stanek.

Zawodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy!

Skip to content