Aktualności

Nasz absolwent z nagrodami w Cannes i Los Angeles i wystawą malarską tuż obok szkoły

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że nasza szkoła ukształtowała pewną niezwykłą osobowość? Jeden z absolwentów naszego LO, Maciej Jarczyński, zdobył nagrody na festiwalach w Los Angeles i Cannes za film krótkometrażowy „85625”! Podczas rozmowy na temat swojej związanej z projektem  nowego filmu wystawy, którą my –  uczniowie klasy I C i III C mieliśmy okazję podziwiać  na poddaszu Collegium Ars (kościół gimnazjalny), doradził nam, że warto robić w życiu to, co sprawia  przyjemność.  On sam maluje, śpiewa i jest dyrygentem chóru. Gdy zaczynał naukę w naszym liceum,  chciał być lekkoatletą, po czym w drugiej klasie zmienił zdanie  i wybrał  kierunek artystyczny, kończąc  po maturze Akademię Sztuk Pięknych. Potem była jeszcze Akademia Muzyczna oraz studia doktoranckie z filmoznawstwa. Sporo, zwłaszcza że nasz rozmówca nie ma nawet 30 lat! Może być  prawdziwą inspiracją. Jego biografia udowadnia, że warto słuchać własnego serca i że nigdy nie jest za późno na zmianę planów życiowych. Pomyślmy – pan Maciej tak jak my ma 24 godziny w ciągu doby, ale dobrze je wykorzystuje.

Skip to content