Aktualności

Nasz udział w obchodach Roku Henryka Sienkiewicza

DSC07023a (768x1024)

Uczniowie klasy II a naszego liceum: Magda Młynarska, Radek Łyczkowski, Dominik Mrozek-Gliszczyński wzięli udział w organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkursie filmowym popularyzującym twórczość noblisty Henryka Sienkiewicza. Ich zadaniem była adaptacja filmowa  wybranej przez siebie noweli z podanej przez organizatorów. Film nie mógł przekroczyć 3 minut, a jego forma zależała od pomysłowości autorów. Grupa z II A wybrała utwór „Ta trzecia” i przedstawiła go w  konwencji kina niemego wykorzystując kadry z napisami. Nagrodę główną – wycieczkę do Szwajcarii wygrali uczniowie z I LO w Jeleniej Górze. Nasi twórcy podobnie jak prawie 100 pozostałych  uczestników otrzymali podziękowania od MEN.

Gratulujemy!

Skip to content