AktualnościSukcesy uczniów

NASZA DRUŻYNA „ODYSEI UMYSŁU” W FINALE OGÓLNOPOLSKIM KONKURSU

Dnia 12 marca siedmioro uczniów (Kinga Marks, Emilia Spichalska, Agata Bukowska, Natalia Piekut, Krzysztof Warsiński, Jędrzej Biesek i Karol Golik) wraz z opiekunem i trenerem, panią Joanną Glazą, udało się na Eliminacje Regionalne konkursu Odyseja Umysłu, które odbyły się w Gdańsku.
Gdy dotarliśmy na miejsce o  12.00 zaprowadzono nas do tzw. Pokoju Zabaw, gdzie mogliśmy się zrelaksować przed konkursowym zadaniem i wziąć udział w różnych grach. Bawiliśmy się wraz z młodszymi grupami, z którymi dogadywaliśmy się naprawdę dobrze. Pół godziny później odbył się tzw. spontan – zadanie, którego  wcześniej nie znaliśmy.  Przy jego rozwiązywaniu musieliśmy działać spontanicznie i być jak najbardziej kreatywni. Poszło nam znakomicie, gdyż zdobyliśmy więcej punktów niż nasza konkurencja!
Po spontanie mieliśmy czas, żeby odetchnąć i uspokoić się, aby za chwilę  ponownie się przygotować – tym razem do występu. Występ trwał 8 minut, a po nim sędziowie zadali nam kolejne pytania dotyczące naszego przedstawienia, z którego byliśmy bardzo zadowoleni. Ponownie mieliśmy najwięcej punktów w naszej kategorii! O godzinie 19.00 na sali gimnastycznej odbyła się  ceremonia podsumowująca konkurs, na której przedstawiono zdjęcia z całego dnia oraz wszystkie konkurencje i drużyny, które brały w nich udział. Byliśmy bardzo wyczerpani po tym ekscytującym dniu,  do tego stopnia, że w pewnym momencie Natalia przysnęła! Zaraz po tym się jednak ożywiła, bo  wymieniono nazwy grupy, które dostały się do Eliminacji Ogólnopolskich – w tym wyczytano drużynę z naszej szkoły! Wszyscy krzyczeliśmy ze szczęścia! Jesteśmy z siebie dumni i jeszcze bardziej zmotywowani do dalszej pracy.
Przygotowania do konkursu trwały od początku roku szkolnego. Efekty były zdumiewające, gdyż drużyna zajęła drugie miejsce w swojej konkurencji!  Nie zawsze było łatwo, ale na pewno było warto! Trzymajcie za nas kciuki przed ostatnim  etapem ogólnopolskim, który wyłania finalistów startujących w zmaganiach konkursowych za Oceanem w USA!

Skip to content