AktualnościSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Nasze liceum na III miejscu w kraju!

W najnowszym Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim Europejskich Szkół Praworządności RP Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich zajęło III miejsce w Polsce i uzyskało tytuł Platynowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2022 roku! To już trzeci rok rządu, w którym nasze liceum utrzymuje miejsce na podium. To także ósmy rok z rzędu, w którym nasz ogólniak plasuje się w najlepszej dziesiątce w kraju.

Ranking ogłoszono po raz jedenasty i obejmuje on zestawienie sukcesów szkół w etapach centralnych olimpiad społeczno- prawnych za rok szkolny 2020/2021. Spośród ujętych w rankingu olimpiad uczniowie naszej szkoły odnosili w poprzednim roku sukcesy w etapach centralnych w następujących siedmiu olimpiadach: Wiedzy o Społeczeństwie; Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym; Wiedzy o Unii Europejskiej; Wiedzy o III RP; Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności; Wiedzy o Mediach; Wiedzy o Unii Europejskiej “Gwiezdny krąg”.

W ostatnim rankingu sklasyfikowano 261 szkół ponadpodstawowych, które miały co najmniej jednego uczestnika w etapie centralnym olimpiad społeczno- prawnych.

Skip to content