AktualnościSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Nasze sukcesy – II semestr 2014/2015

NAJWYŻSZE OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH I OLIMPIADACH W ZESPOLE SZKÓŁ

(oprócz osiągnięć sportowych)

W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2014/ 2015

od szczebla międzynarodowego do powiatowego

 

 1. Ogólnopolski konkurs ekologiczny „EKO- PLANETA” XII  edycja, organizowany przez Studium Ochrony Środowiska w Szkole Głównej Gospodarki Wiejskiej w Warszawie- wyróżnienia otrzymali: Weronika Grela z kl. I B oraz trzech uczniów z kl. I TE- Kinga Sreberska, Aleksandra Kupczyk i Maria Szyfelbein.
 2. Ogólnopolski konkurs plastyczny „TĘCZA” XII edycja, organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „POKOLENIE” – wyróżnienie otrzymał uczeń kl: III D Mikołaj Podolski a I miejsce zajęła uczennica kl: II E Justyna Majer.
 3. Ogólnopolska olimpiada wiedzy o społeczeństwie „Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki” XIII edycja, organizowana przez Komitet Główny w Warszawie- tytuł laureatki ogólnopolskiej uzyskała Agata Starzyńska z kl. III H.
 4. Ogólnopolska „Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym” 56 edycja, organizowana  przez Bank PKO- do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Karina Krzoska z kl. II E.
 5. Ogólnopolski konkurs chemiczny „ Wygraj Indeks” XIX edycja, organizowany przez Politechnikę Gdańską oraz CEN z Gdańska- do II etapu zakwalifikowali się: Jakub Roszyk z kl. III F oraz Ewelina Romańczuk z kl. II F.
 6. Ogólnopolska olimpiada historyczna „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego” VIII edycja, organizowana przez Muzeum im. J. Piłsudskiego w Sulejówku i Uniwersytet kardynała Stefana Wyszyńskiego- do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: z kl: II A – Robert Marczak, Małgorzata Rudnik i Kinga Swakowska, z kl: II B – Tomasz Łoński.
 7. Ogólnopolska „Olimpiada Wiedzy ekologicznej” XXX edycja, organizowana przez LOP- do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Ewelina Romańczuk z kl. II F.
 8. Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego i angielskiego „Pokaż nam język” , organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku- do półfinału etapu ogólnopolskiego z języka niemieckiego zakwalifikowały się uczennice z kl. III F- Małgorzata Bociek i Małgorzata Sypniewska. Natomiast z języka angielskiego do II etapu zakwalifikowali się: Roksana Aktar z kl. II A, Edwin Blok, Maksymilian Głomski i Jakub Mindykowski – wszyscy z II D, Ernest Wojtak z III D.
 9. Ogólnopolski konkurs ekologiczny „Rak na Tak” organizowany przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej- wyróżnienie uzyskał uczeń z kl. III TIH Krzysztof Skowroński.
 10. Ogólnopolska „Olimpiada  Zdrowego Stylu Życia” XXIII edycja, organizowana przez oddział chojnicki PCK- II miejsce w powiecie uzyskała Julia Antoniak z kl. II F.
 11. Wojewódzki konkurs z wiedzy o społeczeństwie „Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” X edycja, organizowany przez Starostwo Powiatowe-  do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Przemysław Piesik i Michał Kubiszewski z kl. I D, Julia Tobolska i Mikołaj Ossowski z kl. I E, Marta Frymark i Paulina Sikorska z kl. II E, Monika Jakubek i Maciej Kaptur z kl. III H.
 12. Ogólnopolskie „Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i Obrony Cywilnej” XXIII edycja, organizowane przez Starostwo Powiatowe- I miejsce w powiecie i jednocześnie VI miejsce na etapie okręgowym zajęła drużyna w składzie: Ewelina Romańczuk z kl. II F- kapitan, Mikołaj Brunka z kl. II F, Magdalena Jażdżewska i Paulina Kloskowska z kl. II C, Błażej Buława z kl. I E.
 13. Ogólnopolski „Konkurs Wiedzy Biblijnej” XIX edycja- do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się: Paweł Kin z kl. III D, Dorota Jaszdejewska z kl. II D oraz Marcin Narloch z kl. II TIH.
 14.  Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej, organizowane przez LOK- III miejsce uzyskał uczeń z kl. II D – Mateusz Rutowski.
 15. Regionalny konkurs języka angielskiego „Tucholski konkurs języka angielskiego” VI edycja, organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi- wyróżnienie otrzymał uczeń kl. III D Ernest Wojtak.
 16. Powiatowy konkurs matematyczno- fizyczny „Potyczki Newtona” organizowany przez II LO w Chojnicach- I miejsce indywidualnie zajął uczeń z kl. II D Wojciech Wysocki.

 

Skip to content