AktualnościSport

Nowa dyscyplina olimpijska na parkietach Zespołu Szkół.

18.11.19 kibice zebrani na trybunach naszej szkolnej hali widowiskowej byli świadkami nie lada wydarzenia. Po raz pierwszy w programie rywalizacji sportowej szkół średnich pojawiła się odmiana tradycyjnej koszykówki. Mianowicie – koszykówka 3×3. Dyscyplina, w której dynamiczne mecze rozgrywane są na jeden kosz  zyskała tak dużą popularność na całym globie, że wpisano ją do programu Igrzysk Olimpijskich w 2020r.

Do rywalizacji na naszym „podwórku” przystąpiły po 4 zespoły chłopców i dziewcząt. O tytuł najlepszej męskiej drużyny w powiecie walczyły : ZS Chojnice, II LO, Technikum nr 1 i Zespół Szkół nr 1.  W przypadku dziewcząt były to: ZS Chojnice, II LO, Technikum nr 3 oraz Zespół Szkół nr 1.

Turniej zainaugurował pojedynek ZS Chojnice i II LO. Już w pierwszym meczu koszykówka 3x3pokazała jak atrakcyjną, dynamiczną , jednocześnie trudną może być. Szybko więc zyskała ona zainteresowanie i uznanie wśród zgromadzonych na hali kibiców. Nieszczęśliwie dla naszej męskiej drużyny derby chojnickich liceów zakończyły się zwycięstwem II ogólniaka. 1 punkt straty wciąż dawał nadzieję na awans. Po sporej dawce motywacji zafundowanej przez trenera Wróblewskiego chłopcy zdominowali swoich rywali w meczu z Zespołu Szkół nr 1. O awansie miało decydować spotkanie z dotychczas niepokonanymi zawodnikami z Kościerskiej. Po fantastycznej, pełnej zwrotów akcji, ale przede wszystkim pełnej koszykarskiego kunsztu rywalizacji ZS odniosło zwycięstwo  9:8. Niestety przez niekorzystny bilans straconych punktów to reprezentacja T1 awansowała do finału wojewódzkiego.

Zupełnie inaczej układała się rywalizacja dziewcząt. Nasze koleżanki pod wodzą p. Moniki pewnie wygrały swoje dwa pierwsze mecze. W spotkaniach z T3 i ZS1 zachwycały spokojem, opanowaniem, grą zespołową i zaangażowaniem. Jedynym problemem, który mógł martwić była skuteczność rzutów. Szybko jednak o nim zapomniano, kiedy to mecz decydujący o awansie zawodniczki ZS Chojnice rozpoczęły od 3 celnych rzutów. Niestety! Jak szybko zmora nieskuteczności zniknęła, tak szybko dała o sobie znać. Od tego momentu nie udało się nam wrzucić piłki do kosza. Dziewczyny nie rezygnowały z walki, starając się nadrabiać walecznością. Skończyło się to faulami i rzutami wolnymi dla II Ogólniaka. Na nasze nieszczęście wystarczyło to do awansowania do finału wojewódzkiego. Ostateczny wynik ZS Chojnice 3 : 5 II LO.

Obydwie nasze reprezentacje ukończyły rywalizację na II miejscu. Serdecznie dziękujemy za walkę i sportowe emocje. Jednocześnie mocno ściskamy kciuki za sukcesy w następnych turniejach.

Skip to content