Aktualności

Nowości biblioteki szkolnej

W tym przedświątecznym czasie biblioteka chciałaby polecić Wam nowości znajdujące się u nas na miłe spędzenie wolnego czasu z książką. Jesteśmy dla Was otwarci codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. Zachęcamy do korzystania i wypożyczania.

  1. „21 lekcji na XXI wiek” Yuval Noah Harari –  to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału                             w debacie na temat naszych czasów. Harari z właściwą sobie lekkością, w krótkich rozdziałach, omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy.

    Donald Trump, Brexit, fake newsy, biotechnologia, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co te zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i współczesnym świecie?
  2. „Horyzont” Jakub Małecki – Maniek i Zuza mieszkają po sąsiedzku na warszawskim Mokotowie. On, były saper, próbuje spisać wspomnienia z misji w Afganistanie, mając nadzieję wreszcie stamtąd wrócić. Ona, dziecko pokolenia Y, uczy się żyć na własny rachunek i mimowolnie zatraca się w rodzinnej tajemnicy. Nowa książka Małeckiego to zaskakująca opowieść                                 o tęsknocie, przyjaźni i odwadze. O próbach znalezienia właściwej wersji siebie. 
  3. „Ballada ptaków i węży” Suzanne Collins – Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem. Dekadę po ukazaniu „Kosogłosa” autorka wraca do cyklu „Igrzyska Śmierci”, by pokazać nam młodego Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta Panem.
  4. „Książę nocy. Najlepsze opowiadania” Marek Nowakowski – Wybór czterdziestu najlepszych opowiadań jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy, mistrza krótkich form, Marka Nowakowskiego, zebranych w jednym tomie. Autor opisuje świat, który już przeminął. Ciekawie jest więc czytać o światku przestępczym powojennej Polski. To największy atut tych opowiadań, ruiny Warszawy, oryginalne ksywy złodziei, knajpy, speluny w których gra się rzewne tanga – ma to swój klimat ze względu na to, że opisywany świat już nie powróci.

Inf. na podstawie serwisu internetowego Lubimy czytać

Skip to content