Aktualności

OBCHODY 100 – LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dnia 9.11.2018r. z okazji 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI w naszej szkole odbył się szereg imprez okolicznościowych. Dzień zaczął się od tworzenia przez klasy I i II kolaży na temat „Polskie drogi do niepodległości”. Następnie na sali gimnastycznej uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o naszym kraju. Poprowadzili go przedstawiciele SU Technikum Marta Mucha i Damian Kosiedowski. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami kibicom czas umilały występy: Maksymiliana Orlikowskiego, Michała Kostrzewskiego, Marty Muchy, Zofii Pestki i Wiktorii Słomińskiej, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki patriotyczne.
Natomiast w auli szkoły przenieśliśmy się do czasów komuny dzięki przedstawieniu, w którym udział brali: Michał Gunther (scenariusz), Agnieszka Czapiewska, Agata Szymanowicz, Jurek Terlecki, Julia Sielska, Mateusz Górecki, Nikodem Czajkowski, Magda Ejsmont (fotograf), Patryk Kiszewski, Tomasz Kowalski, Tomasz Szmaglinski, Weronika Sucharska, Pola Bizio, Paweł Kiedrowski i Zuzanna Szczepańska. Siedzieliśmy w skromnym mieszkanku, wśród starych, dobrych znajomych, wspominając bolesne czasy, które pozostawiły trwałą ranę na sercu. Nie zabrakło łez i wzruszeń podczas piosenek, recytacji i wypowiadanych kwestii.
O godzinie 11:11, włączając się w akcję Rekord dla Niepodległej, wszyscy zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Niech żyje Niepodległość!

Skip to content