AktualnościSukcesy uczniów

Od niedawna w liceum, a już z ogromnymi sukcesami!

Czy można w pierwszej klasie liceum zostać olimpijczykiem szczebla centralnego i zdobyć indeksy na studia?

Można. Od wielu lat potwierdzają to nasi zdolni, kolejni pierwszoklasiści. Wielu naszych najbardziej utytułowanych olimpijczyków swoją przygodę na szczeblu centralnym olimpiad rozpoczęło już w klasie pierwszej liceum. W tym roku na najwyższy, centralny etap olimpiad przebili się: Agata Wodowska, Zuzanna Machalewska, Tomasz Rybarczyk (wszyscy z klasy IE, geo-wos po SP) oraz Wiktoria Tandecka (IEg, geo-wos).

Tomasz Rybarczyk oraz Wiktoria Tandecka zostali finalistami szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Zuzanna Machalewska uzyskała tytuł finalisty szczebla centralnego Olimpiady Znajomości Afryki, a Agata Wodowska sięgnęła po tytuł laureata szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach. Olimpijczycy szczebla centralnego powyższych olimpiad zdobywają indeksy na studia.

Na pochwałę zasługują także inni olimpijczycy z klas pierwszych, którzy uzyskali wysokie wyniki na etapach okręgowych olimpiad: Zuzanna Błaszkowska (trzykrotnie otarła się o awans do etapu centralnego olimpiad), Paulina Tubaja, Wiktoria Ożańska, Monika Belke, Klaudia Słodowicz, Jędrzej Gierszewski, Kamila Beska (wszyscy IEg, geo-wos) oraz Aleksandra Januszewska, Aleksandra Kloskowska (obie z IE, geo-wos po SP), Zuzanna Krysa i Klaudia Drzycimska (obie IA, pol-hist po SP).

Opiekunem olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content