AktualnościDziałalność TPLO

Ognisko pokoleń

Od wielu lat „Ognisko pokoleń” integruje wszystkich, którzy związani są z naszą szkołą. W tym roku „Ognisko…” stało się szczególną okazją do spotkania, pierwszą po długim okresie ograniczeń z powodu pandemii. Nie zabrakło rodziców, absolwentów, pracowników i oczywiście uczniów. Tym bardziej cieszył nas fakt, że możemy wszystko to przeżywać razem. Powodów było kilka. Po pierwsze, dobiegła końca kadencja władz Towarzystwa Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich, współorganizatora i inicjatora idei tego wspólnego świętowania. W wśród uczestników znalazło się liczne grono członków stowarzyszenia, którzy sprawnie wybrali nowe władze powierzając stery towarzystwa Panu Sebastianowi Matthesowi. W gronie przybyłych znaleźli się również partnerzy szkoły w realizacji przedsięwzięcia jakim jest Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji. Wszyscy mogli się przekonać, jak działa idea uczenia się przez całe życie, realizowana na Nowym Mieście dzięki środkom unijnym. Do udziału w LOWE zachęcała wszystkich dorosłych dyrektor Małgorzata Gierszewska. Najbardziej oczekiwanym punktem programu było jednak coś zupełnie innego. Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy utworzenia Hufca Chojnice odsłonięty został portret zasłużonego nauczyciela chojnickiego gimnazjum Tadeusza Czapli. Podobiznę nestora chojnickiego harcerstwa w asyście warty honorowej odsłonili: Pani Sylwia Zielinska-Gugniewicz, Pan Maciej Dalecki i harcmistrz Przemysław Singer. Nie zabrakło też niespodzianki z okazji 70-tej rocznicy urodzin oraz wieloletniej pracy w naszym liceum Pana Bogdana Kuffla. Jubileusz obwieścił huk wystrzału pod murami miasta, czyli w przylegającym do auli ogródku. Był tort i prezent dla solenizanta oraz kwiaty dla Pani Krystyny Kuffel, która dzielnie wspiera swojego męża.  Życzylibyśmy sobie jak najwięcej okazji do tego typu spotkań w przyszłości.

Olgierd Buchwald

fot. Maria Eichler

Skip to content