Olimpijczycy z klas geo-wos biją kolejne rekordy!

Uczniowie z koła olimpijskiego z wiedzy o społeczeństwie mają za sobą kolejny fantastyczny „olimpijski sezon”. Sypnęło bowiem tytułami laureatów i finalistów szczebla centralnego, prestiżowymi indeksami na renomowanych uczelniach, stypendiami oraz nagrodami pieniężnymi, rzeczowymi oraz wycieczkami do Brukseli.

Tylko w tym roku dziewięcioro uczniów z klas geo-wos uzyskało 20 kwalifikacji do etapów centralnych w siedmiu olimpiadach. Olimpijczycy szczebla centralnego zdobyli m.in. indeksy na prawo, kierunki ekonomiczne, społeczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, uniwersytetach w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Warszawie.

Oto lista największych sukcesów w obecnym roku szkolnym:

  • Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego za osiągnięcia na szczeblu centralnym olimpiad uzyskały: Katarzyna Gregus, Agata Laska oraz Martyna Miszewska (wszystkie z IIIE, geo- wos) oraz absolwentki klasy geo-wos Natalia Czarnowska i Julia Tobolska;

  • Stypendia naukowe Starosty Powiatu Chojnickiego otrzymali: Katarzyna Orłowska, Konrad Rudnik (oboje IE, geo-wos), Michalina Koczara (IIE, geo-wos), Katarzyna Gregus, Agata Laska, Rafał Michałowski (IIIE) oraz Martyna Miszewska;

  • Olimpiada wiedzy o społeczeństwieKatarzyna Orłowska została laureatką, a Katarzyna Gregus finalistką szczebla centralnego;

  • Olimpiada Znajomości Afryki- Konrad Rudnik został laureatem (zajął III miejsce w Polsce), a Paulina Dyrka (IIIE) finalistką szczebla centralnego;

  • Olimpiada Wiedzy o Prawie– Agata Laska została finalistką w etapie centralnym olimpiady;

  • Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności- finalistą szczebla centralnego został Krzysztof Bartela (IE). Do finału olimpiady awansowała Katarzyna Gregus;

  • Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym– tytuły laureatów szczebla centralnego wywalczyli Rafał Michałowski oraz Katarzyna Orłowska. Finalistami szczebla centralnego zostali: Katarzyna Gregus, Konrad Rudnik, Martyna Miszewska oraz Michalina Koczara;

  • Olimpiada Wiedzy o III RP– finalistkami szczebla centralnego zostały Katarzyna Gregus oraz Agata Laska;

  • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej– Michalina Koczara została laureatką, a Agata Laska, Rafał Michałowski, Martyna Miszewska oraz Katarzyna Gregus zostali finalistami szczebla centralnego;

  • Konkurs Polska w Unii– laureatkami w finale konkursu (III etapie) zostały Katarzyna Orłowska (I miejsce) oraz Dorota Warnke z IE (IV miejsce). Obie wygrały m.in. wycieczki do Brukseli;

  • Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym– laureatami konkursu zostali Janusz Szudrowicz z IE oraz Katarzyna Orłowska (oboje zajęli miejsca w ścisłej czołówce finału)

Wysokie wyniki w etapach wojewódzkich olimpiad uzyskali jeszcze: Sandra Bartela, Monika Bruska, Anna Frymark, Agata Szyszka, Weronika Wegner, Adrianna Ziółkowska (wszyscy IE, geo-wos); Maja Gotz, Sandra Iwoń, Marta Kobus, Wiktoria Narloch, Dominik Piechowski, Malwina Weilandt, Weronika Zblewska (wszyscy IIE, geo-wos) oraz Jacek Pałubicki i Katarzyna Szmaglik (oboje IIIE, geo-wos).

Opiekunem koła olimpijskiego jest Pan Jacek Borzyszkowski.

Uczestnicy koła olimpijskiego z wiedzy o społeczeństwie
Stypendyści Starosty Powiatu