AktualnościSukcesy uczniów

Olimpijczycy z klas geo-wos biją kolejne rekordy!

Uczniowie z koła olimpijskiego z wiedzy o społeczeństwie mają za sobą kolejny fantastyczny „olimpijski sezon”. Sypnęło bowiem tytułami laureatów i finalistów szczebla centralnego, prestiżowymi indeksami na renomowanych uczelniach, stypendiami oraz nagrodami pieniężnymi, rzeczowymi oraz wycieczkami do Brukseli.
Tylko w tym roku dziewięcioro uczniów z klas geo-wos uzyskało 20 kwalifikacji do etapów centralnych w siedmiu olimpiadach. Olimpijczycy szczebla centralnego zdobyli m.in. indeksy na prawo, kierunki ekonomiczne, społeczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, uniwersytetach w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Warszawie.
Oto lista największych sukcesów w obecnym roku szkolnym:
 • Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego za osiągnięcia na szczeblu centralnym olimpiad uzyskały: Katarzyna GregusAgata Laska oraz Martyna Miszewska (wszystkie z IIIE, geo-wos) oraz absolwentki klasy geo-wos Natalia Czarnowska i Julia Tobolska;
 • Stypendia naukowe Starosty Powiatu Chojnickiego otrzymali: Katarzyna OrłowskaKonrad Rudnik (oboje IE, geo-wos), Michalina Koczara (IIE, geo-wos), Katarzyna Gregus, Agata Laska, Rafał Michałowski (IIIE) oraz Martyna Miszewska;
 • Olimpiada wiedzy o społeczeństwie – Katarzyna Orłowska została laureatką, a Katarzyna Gregus finalistką szczebla centralnego;
 • Olimpiada Znajomości Afryki – Konrad Rudnik został laureatem (zajął III miejsce w Polsce), a Paulina Dyrka (IIIE) finalistką szczebla centralnego;
 • Olimpiada Wiedzy o Prawie– Agata Laska została finalistką w etapie centralnym olimpiady;
 • Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności – finalistą szczebla centralnego został Krzysztof Bartela (IE). Do finału olimpiady awansowała Katarzyna Gregus;
 • Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym – tytuły laureatów szczebla centralnego wywalczyli Rafał Michałowski oraz Katarzyna Orłowska. Finalistami szczebla centralnego zostali: Katarzyna Gregus, Konrad Rudnik, Martyna Miszewska oraz Michalina Koczara;
 • Olimpiada Wiedzy o III RP– finalistkami szczebla centralnego zostały Katarzyna Gregus oraz Agata Laska;
 • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej – Michalina Koczara została laureatką, a Agata Laska, Rafał Michałowski, Martyna Miszewska oraz Katarzyna Gregus zostali finalistami szczebla centralnego;
 • Konkurs Polska w Unii– laureatkami w finale konkursu (III etapie) zostały Katarzyna Orłowska (I miejsce) oraz Dorota Warnke z IE (IV miejsce). Obie wygrały m.in. wycieczki do Brukseli;
 • Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym – laureatami konkursu zostali Janusz Szudrowicz z IE oraz Katarzyna Orłowska (oboje zajęli miejsca w ścisłej czołówce finału)
Wysokie wyniki w etapach wojewódzkich olimpiad uzyskali jeszcze: Sandra BartelaMonika BruskaAnna FrymarkAgata SzyszkaWeronika WegnerAdrianna Ziółkowska (wszyscy IE, geo-wos); Maja GotzSandra IwońMarta KobusWiktoria NarlochDominik PiechowskiMalwina WeilandtWeronika Zblewska (wszyscy IIE, geo-wos) oraz Jacek Pałubicki i Katarzyna Szmaglik (oboje IIIE, geo-wos).

Opiekunem koła olimpijskiego jest Pan Jacek Borzyszkowski.

Skip to content