AktualnościSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Olimpijskie laury Filomatów!

To już koniec tegorocznych startów w olimpiadach i konkursach związanych z przedmiotem wiedza o społeczeństwie. Filomaci uzyskali jeden z najlepszych wyników w kraju- 13 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty szczebla centralnego. Dzięki tym sukcesom są zwolnieni z postępowania rekrutacyjnego na najlepsze uczelnie w kraju!

Poniżej zestawienie największych tegorocznych sukcesów:

Karina Krzoska (IIE, geo-wos)- laureatka szczebla centralnego siedmiu olimpiad: Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki (I miejsce w Polsce), Olimpiady Wiedzy o Prawie (III miejsce w kraju), Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej (III miejsce w Polsce), Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg” (VIII miejsce w Polsce), Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym (VI miejsce w Polsce), Olimpiady Wiedzy o III RP (V miejsce w kraju). Otrzymała stypendia Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Starosty Powiatu Chojnickiego.

Monika Chmara (IIE)- laureatka szczebla centralnego trzech olimpiad: Wiedzy o III RP, Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg” (IX miejsce w Polsce). Finalista szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Stypendystka Starosty Powiatu Chojnickiego.

Agata Starzyńska (IIIH, geo-wos)- laureatka szczebla centralnego Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki (VI miejsce w Polsce). Finalistka szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Otrzymała stypendia Prezesa Rady Ministrów,  Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Starosty Powiatu Chojnickiego. Uzyskała tytuł Primus Inter Pares (najlepszego absolwenta szkoły)

Monika Jakubek (IIIH)- laureatka szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o III RP. Laureat I miejsca Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Otrzymała stypendia Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Starosty Powiatu Chojnickiego.

Natalia Steinborn (IIIH)- laureatka szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg” (IV miejsce w Polsce), finalistka szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Stypendystka Starosty Powiatu Chojnickiego.

Katarzyna Leszczyńska (IIIH)- finalistka szczebla centralnego dwóch olimpiad: Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiady Wiedzy o III RP. Stypendystka Starosty Powiatu Chojnickiego.

Julia Czapiewska (IIIH)- finalistka szczebla centralnego dwóch olimpiad: Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiady Wiedzy o Prawie. Stypendystka Starosty Powiatu Chojnickiego.

Maciej Kaptur (IIIH)- finalista szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o III RP.

Julia Tobolska (IE, geo-wos)- laureatka konkursu „Polska w Unii” (II miejsce), laureatka Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (VII miejsce).

Paulina Sikorska (IIE)- laureatka konkursu „Polska w Unii” (VI miejsce), laureatka Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (VII miejsce).

Natalia Czarnowska (IE)- laureatka konkursu „Polska w Unii” (III miejsce)

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content