AktualnościSukcesy uczniów

Olimpijskie sukcesy uczniów klas geo-wos.

Uczniowie z klas o profilu geo-wos mają za sobą kolejny obfitujący w ogromne sukcesy rok startów w olimpiadach i konkursach z zakresu wiedzy o społeczeństwie i geografii. Uczestnicy koła olimpijskiego zakończyli tegoroczne starty 10 tytułami laureata i 6 finalisty szczebla centralnego olimpiad. Cieszą też świetne wyniki najmłodszych przedstawicieli grupy olimpijskiej.

Oto zestawianie największych tegorocznych sukcesów uczniów z grupy olimpijskiej z klas geo-wos:

Karina Krzoska (IIIE, geo-wos)- laureatka szczebla centralnego pięciu olimpiad: Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym (I miejsce w Polsce);  Wiedzy o Unii Europejskiej (IV miejsce w kraju); Wiedzy o Prawie; Wiedzy o III RP (VI miejsce w Polsce); Wiedzy o Unii Europejskiej ” Gwiezdny krąg” (VI miejsce w Polsce);  Stypendystka Ministra Edukacji Narodowej; stypendystka Prezesa Rady Ministrów; dwukrotna Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego; dwukrotna stypendystka Starosty Powiatu Chojnickiego. Uzyskała tytuł Primus Inter Pares (Najlepszego Absolwenta Szkoły). Zdobyła indeks m.in. na prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

Monika Chmara (IIIE, geo-wos)- laureatka szczebla centralnego czterech olimpiad: Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg” (III miejsce w Polsce); Wiedzy o III RP; Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym; Wiedzy o Unii Europejskiej; finalistka szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Zajęła IV miejsce wwojewództwie w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. Stypendystka Ministra Edukacji Narodowej; stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego (za osiągnięcia w olimpiadach); dwukrotna stypendystka Starosty Powiatu Chojnickiego. Wygrała dwutygodniowy staż w Brukseli. Uzyskała indeks m.in. na prawo na Uniwersytecie Gdańskim.

Paulina Sikorska (IIIE, geo-wos)- finalistka szczebla centralnego trzech olimpiad: Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym; Wiedzy o Prawie; Wiedzy o III RP. Stypendystka Starosty Powiatu Chojnickiego. Finalistka szczebla okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Zapewniła sobie indeks m.in. na prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Marta Frymark (IIIE, geo-wos)- finalistka szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej; finalista szczebla okręgowego olimpiad: Wiedzy o III RP; Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Zajęła III miejsce w województwie w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. Stypendystka Starosty Powiatu Chojnickiego. Zdobyła m.in. indeks na prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.

Julia Tobolska (IIE, geo-wos)- finalistka szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej; finalistka szczebla okręgowego olimpiady Wiedzy o III RP; laureatka Konkursu Polska w Unii (III miejsce); laureatka Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (IV miejsce); Stypendystka Starosty Powiatu Chojnickiego. Uzyskała nagrodę Starosty za sukcesy w konkursie samorządowym. Zdobyła indeks m.in. na prawo na Uniwersytecie Gdańskim.

Rafał Michałowski (IE, geo-wos)- laureat szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”(X miejsce w Polsce); finalista szczebla okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Uzyskał wyróżnienie w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Stypendysta Starosty Powiatu Chojnickiego.

Natalia Czarnowska (IIE, geo-wos)- laureatka Konkursu Polska w Unii (IX miejsce); laureatka Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (VII miejsce); finalistka szczebla okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Uzyskała wyróżnienie w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Chojnickiego za sukcesy w konkursie samorządowym.

Katarzyna Gregus (IE, geo-wos)- finalistka szczebla okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Zajęła II miejsce w województwie w Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki. Uzyskała wyróżnienie w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Mikołaj Ossowski (IIE)- zajął II miejsce w województwie w Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki. Uzyskał wyróżnienie w etapach okręgowych olimpiad: Wiedzy o III RP; Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

Agata Laska (IE, geo-wos)- finalistka szczebla okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej; laureatka Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (VII miejsce). Otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Chojnickiego za sukcesy w konkursie samorządowym.

Agata Bukowska (IE, geo-wos)- zajęła IV miejsce w województwie w Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki.

Sukcesy na etapach okręgowych oraz regionalnych olimpiad i konkursów z wiedzy o społeczeństwie osiągali również następujący uczniowie: Paulina Dyrka, Martyna Miszewska, Jacek Pałubicki, Katarzyna Szmaglik, Natalia Wirkus (wszyscy IE, geo-wos). Wszyscy olimpijczycy szczebla centralnego olimpiad w wosu z naszej szkoły wygrali wycieczki zagraniczne.

 

Opiekun koła olimpijskiego z wosu Jacek Borzyszkowski

Skip to content