Pamięć o ks. Jerzym

W dniach 17-26.10 uczniowie Liceum i Technikum uczestniczyli w wydarzeniach związanych z 32 rocznicą męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popieuszki. Podczas lekcji historii zorganizowano wyjścia na Stary Rynek, gdzie młodzież obejrzała wystawę poświęconą ks. Jerzemu i jego roli w historii Polski lat 80 XX wieku.
26.10 w auli szkoły miał miejsce wykład-prezentacja doktora Marka Szymaniaka z Instytutu Pamięci Narodowej przedstawiający etapy życia ks Jerzego. Oba wydarzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, uczestniczyły w nich klasy Ia, Ib, Ic, Ie, Id, IIa, IIc, IIe, IIIf, IITih, IITe
Organizatorami byli nauczyciele historii: Olgierd Buchwald, Maciej Werra, Krzysztof Bigus.
20161026_102306