Aktualności

Pamięci ofiar wybuchu II wojny światowej

Upływająca 80. rocznica wybuchu wojny przywołała pamięć o tragicznych losach mieszkańców ziemi chojnickiej, którzy już w pierwszych chwilach jej trwania znaleźli się na linii frontu. Tragizm czasów okupacji pozostaje żywym wspomnieniem, bo wiąże się z losami wielu rodzin. Jak co roku w Dolinie Śmierci odbyły się uroczystości patriotyczne z udziałem mieszkańców oraz uczniów chojnickich szkół. W tym roku uczciliśmy również pamięć pierwszych ofiar hitlerowskiego terroru zamordowanych w Lasku Miejskim, a wśród nich Władysława  Schreibera, ucznia naszej szkoły, rozstrzelanego za wybicie szyby w niemieckim sklepie jeszcze przed wybuchem wojny oraz za przynależność do drużyny harcerskiej. Kwiaty pod pamiątkową tablicą złożyli w imieniu całej szkolnej społeczności członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

Skip to content