AktualnościSukcesy uczniów

Pięcioro Filomatów w etapie centralnym Olimpiady

Marta Berent, Jeremi Mrówczyński (oboje IIIE, geo-wos), Zuzanna Krysa (IIA, pol-hist), Zuzanna Błaszkowska (IIEg, geo-wos) oraz Tomasz Rybarczyk (IIE, geo-wos) zostali laureatami etapu okręgowego i zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Finalistami etapu okręgowego zostali: Zuzanna Machalewska oraz Jagoda Dalecka (IIE), Wiktoria Petelska, Jakub Januszewski oraz Anna Chełmowska (wszyscy IIIE) oraz Paulina Tubaja (IIEg). W etapie okręgowym olimpiady naszą szkołę reprezentowali również: Natalia Bruździńska (IIEg), Radosław Daniels (IIIE), Weronika Wirkus oraz Aleksandra Kloskowska (obie IIE)

Do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej zakwalifikowało się 73 licealistów z całej Polski. Tylko jedna szkoła w naszym kraju ma liczniejszą od nas reprezentację w etapie centralnym. Finał olimpiady odbędzie się pod koniec czerwca na Uniwersytecie w Białymstoku.

Laureaci i finaliści szczebla centralnego uzyskują zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na kilkudziesięciu uczelniach w kraju (np. na prawo, kryminologię, psychologię, kierunki ekonomiczne i pozostałe społeczne, filologie, lingwistyki)

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content