Aktualności

Piknik Samorządowca

26 maja odbył się XXI Piknik Samorządowca pod hasłem ,,400 lat minęło”. Głównym celem pikniku było uczczenie jubileuszu 400-lecia szkoły, poznanie jej historii i ciekawostek, ale także ukazanie wartości spędzania wspólnie czasu wolnego i integrowania społeczności uczniowskiej. ✨ Pierwsza część pikniku to powitanie gości. Obecni byli m.in.: Starosta Powiatu Chojnickiego Pan Marek Szczepański, Wiceburmistrz miasta Chojnice Pan Adam Kopczyński, Wicestarosta Pan Mariusz Paluch, Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Pani Irena Laska, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Liceum Pan Sebastian Matthes, Przewodniczący Komisji Edukacji Urzędu Miejskiego Pan Bogdan Kuffel, przedstawiciele Rady Rodziców, lokalne media, uczniowie naszej szkoły, a także uczniowie klas ósmych. Pan wiceburmistrz przekazał klucz do bram miasta pani Dyrektor Małgorzacie Gierszewskiej, która oddała go w ręce Samorządu Uczniowskiego Liceum i Technikum. Zostały ogłoszone wyniki konkursu ,,Moja szkoła w obiektywie!”. Pierwsze miejsce zdobył Dominik Szczęsny za ,,400 chwil 400-lecia”. Reszta osób otrzymała wyróżnienia. ✨Druga część to konkursy dla zaproszonych gości. – quiz o szkole, – fotografia, – figury balonowe, – nigdy w życiu! Między konkurencjami były występy taneczne w wykonaniu Martyny Hałasowskiej i Leny Barczyńskiej. Zaśpiewali także: Marysia Cyborowska, Cyryl Drążkowski i Zosia Kosobucka. ✨ Trzecia część to zabawy dla uczniów i nauczycieli. Został przeprowadzony teleturniej ,,Familiada”, w którym uczniowie musieli szybko i celnie odpowiadać na pytania. Następnie pojawiły się scenki kabaretowe pt. ,,Noc w muzeum” grane przez uczniów zaangażowanych w organizację ,,Kwietniowych Spotkań z Poezją”. Chętni brali udział w grze terenowej, grali w Monopoly, piłkę, bule lub palanta. W sali 56 i 57 można było zagrać w gry planszowe. Na zakończenie w sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka, a na boisku można było zjeść pyszne kiełbaski, chleb ze smalcem czy ogórka. ✨ Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w przygotowania tegorocznego pikniku. Piknik prowadzili: Kinga Szumacher, Jakub Pasiński, Marta Jodłowska. Fotorelacja: Łucja Gill i Dominik Szczęsny.

Skip to content