Aktualności

Piknik Samorządowca pt.: „Apetyt na zdrowie”

Tegoroczny, XIX Piknik Samorządowca, odbył się pod hasłem „Apetyt na zdrowie”, organizowany w ramach „Tygodnia Profilaktyki” przez Samorządy Uczniowskie Liceum i Technikum. Głównym celem było szerzenie wiedzy medycznej przydatnej w życiu codziennym, zachęcanie do wykonywania badań profilaktycznych, aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania, integracja społeczności uczniowskiej i dobra zabawa. Po przekazaniu kluczy do bram miasta przez Burmistrza Arseniusza Finstera przeprowadzono konkursy dla zaproszonych Gości: quiz na temat zdrowia, ułożenie piramidy zdrowego żywienia, strzały do bramki, rozpoznawanie składników sałatki owocowej i łamigłówka umysłowa. Rozstrzygnięty został konkurs na plakat promujący zdrowie, który wygrała Andżelika Truskawa z klasy I TE. Kolejno prezentowały się klasy pierwsze ze swoimi programami artystycznymi, w auli przeprowadzono konkurs na zdrową kanapkę-wygrała klasa II TE, konkurs armwrestling – zwycięzcy to Wiktoria Paluch i Mikołaj Plak, oboje z klasy II B i quiz dla zaproszonych gimnazjalistów. Niewątpliwie ciekawym punktem programu był pokaz ratownictwa medycznego, przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Na placu Emsdetten znajdował się mobilny punkt poboru krwi, a na dziedzińcu można było skorzystać ze stanowisk medycznych: porad dietetyka z pomiarem tkanki tłuszczowej, alkogogli, pomiaru ciśnienia krwi i poziomu cukru, spirometrii, badania piersi na fantomach. Nie brakowało chętnych na masaż relaksacyjny, który w małej salce wykonywali studenci z Medyczno-Społecznego Zespołu Szkół Policealnych w Chojnicach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Pikniku!
Skip to content