AktualnościSportSukcesy uczniówSukcesy uczniów

PIŁKA RECZNA – DRUŻYNY NA MEDAL

Tegoroczne powiatowe finały z piłki ręcznej zostały rozegrane 27 listopada w Czersku. Reprezentacje dziewcząt i chłopców prowadzone pod czujnym okiem p. Aleksandry Golinskiej i p. Pawła Skoniecznego pokazały prawdziwego ducha walki i udowodniły wysoki poziom piłki ręcznej w naszej szkole. Dziewczęta zmierzyły się z licealistkami II LO im. Wł. Andersa z Chojnic oraz z zawodniczkami LO im. Wincentego Pola z Czerska, zajmując II miejsce. Chłopcy natomiast bez większych problemów stawili czoła rywalom z ZS w Malachinie i Technikum nr 1 z Chojnic, zdobywając I miejsce. Zapewniło im to wyjazd na półfinały wojewódzkie do Kościerzyny. Po starciu z drużyną z Kościerzyny oraz Starogardu Gdańskiego ostatecznie zajęli zajęli II miejsce. Jest to szczególne osiągnięcie naszych szczypiornistów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za wspaniałą atmosferę na zawodach oraz grę fair play. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na się na podobnym turnieju.

Drużyna dziewcząt: Dymerska Nikola, Grzonkowska Julia, Jakusewicz Daria, Jaśkiewicz Kinga, Jodłowska Marta, Kiedrowska Martyna, Kwiatkowska Emilia ,Łojewska Maja, Stalka Nikola, Stępkowska Aleksandra, Szopińska Milena, Czucha Paulina.

Drużyna chłopców: Borzyszkowski Dominik, Briegmann Maksymilian, Dereszyński Konstanty, Goliński Paweł, Laskowski Aleksander, Pasiński Jakub, Trapp Maciej, Warsinski Mikołaj, Zieliński Hubert, Ziemiński Adrian.

 ( tekst i zdjęcia Marta Jodłowska)

Skip to content