AktualnościSport

Piłka ręczna

Piłka ręczna- chłopców.

W czwartek 17.11.16 odbyły się zawody Szkolnej Licealiady w piłce ręcznej. Zespół ZS Chojnice po losowaniu znalazł się w grupie A, a naszymi rywalami okazały się- Liceum Ogólnokształcące nr 2 oraz ZS ponadgimnazjalnych nr 1. Wspaniałe parady bramkarskie i efektowne rzuty na bramkę zapewniły rozrywkę wszystkim zgromadzonym kibicom.  Nasi reprezentanci okazali się niezwykle zdeterminowani, co pomogło im w zwyciężeniu obydwu spotkań bez utraty prowadzenia.

Wielkie gratulacje dla drużyny i trenera. Liczymy na dalsze sukcesy!

Piłka ręczna dziewcząt.

W listopadzie rozegrano turniej mający na celu wyłonienie najlepszej drużyny piłki ręcznej na terenie miasta Chojnice. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn- ZS Chojnice, LO nr II, ZS ponadgimnazjalnych nr 1, Technikum nr 3 oraz 2. Mecze rozegrano w grupach. Reprezentantki naszej szkoły nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom i gładko przebrnęły przez swoje spotkania- awansując tym samym do finału powiatowego rozgrywanego w Czersku.

Niestety Czersk nie okazał się gościnny dla koleżanek z Chojnic. Zawodniczki ZS Chojnice zdołały wygrać w pierwszym meczu- pokonując w Chojnickich derbach zespół z Nowego Ogólniaka. 15 minutowa przerwa, jaka nastąpiła po tym meczu nie była wystarczająca i nasze reprezentantki- wyraźnie opadając sił w trakcie spotkania- przegrały z LO Czersk.

Ostatecznie ZS Chojnice uplasowało się na drugim miejscu, za drużyną z Czerska, wyprzedzając koleżanki LO nr II.

Gratulujemy zawodniczkom i trenerom !

Skip to content