Aktualności

Podstawy przedsiębiorczości – lekcja inna niż zwykle. 

W dniu 22 wrześniaw Auli Zespołu Szkół w Chojnicach odbyła się prelekcja na temat:  

,,Planowanie swojej ścieżki kariery. Od marzeń po realizację. Cechy dobrej autoprezentacji i stawianie pierwszych kroków w stronę własnego rozwoju zawodowego.”  

oraz  

,,Cyberprzestępczość stypizowana w oparciu o polski kodeks karny. Prawa i obowiązki nieletnich.”  

Uczniowie klas trzecich, na progu budowania własnej ścieżki kariery, mogli usłyszeć praktyczne wskazówki na temat autoprezentacji, rozwoju kompetencji i poznać historię najciekawszych rozmów kwalifikacyjnych.  

W drugiej części wykładu poświęconego cyberprzestępczości usłyszeliśmy jak ważne jest rozważne i odpowiedzialne poruszanie się w cyberprzestrzeni. Dyskusję ożywiły pytania zadawane przez Uczniów, które okazały się być ciekawymi casusami prawnymi 😊.  

Prelekcję wygłosiła Aleksandra Zynda – studentka III roku prawa, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Skip to content