Aktualności

Pojadą do Warszawy na finał Olimpiady

Mamy za sobą pierwsze w tym roku szkolnym zawody okręgowe olimpiady oraz pierwsze awanse do etapu centralnego. Eliminacje wojewódzkie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności odbyły się w gościnnych murach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Miło nam poinformować, że w gronie 10 zakwalifikowanych do finału zawodów znalazło się aż 8 uczniów z chojnickich liceów. Do etapu centralnego zakwalifikowali się wszyscy Chojniczanie, którzy wzięli udział w zawodach w Gdyni, w tym pięć uczennic z naszego liceum.

I miejsce w województwie zajęła Klaudia Mazurkiewicz (IIIE, geo-wos). Monika Belke oraz Amanda Szyszka (obie IIIEg, geo-wos) uplasowały się odpowiednio na II i III miejscu. Kornelia Kryger (IIIE) zajęła IV, a Wiktoria Tandecka (IIICg, pol-biol) VI miejsce w województwie. Cieszymy się także z sukcesów trójki uczniów z Katolickiego LO w Chojnicach, z którymi wspólnie przygotowywaliśmy się do olimpiady.

Finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności odbędzie się pod koniec marca na Uniwersytecie Warszawskim. Laureaci i finaliści szczebla centralnego olimpiady uzyskują zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na wielu uczelniach w kraju.

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content