AktualnościSportSukcesy uczniów

Półfinał wojewódzki licealiady w koszykówce chłopców.

15 marca w Starogardzie Gdańskim odbyły się rozgrywki decydujące o awansie do wojewódzkiego finału w koszykówce chłopców. Tradycyjnie już- do zmagań przystąpiły drużyny z Chojnic, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego i Starogardu. Powiat chojnicki reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół.

Nasza drużyna zainaugurowała turniej meczem z Kościerzyną. Reprezentanci UKS Ogólniak potrzebowali chwili aby przyzwyczaić się do nowych obręczy i po 3 kwartach wynik oscylował w granicach remisu. Ostatnia część meczu była popisem naszych koszykarzy. Ciężko pracowali w obronie i wykorzystywali sytuacje po drugiej stronie parkietu. Ostatecznie odnosząc zwycięstwo 21-20.

W drugim meczu rywalami UKSu byli uczniowie z Pruszcza Gdańskiego. Chłopcy z Chojnic nie zwolnili tempa z poprzedniego meczu i od pierwszych minut dominowali zmęczonych przeciwników. Kontrolowanie tempa meczu i skuteczne ograniczanie gry  liderów Pruszcza pozwoliło na odniesienie drugiego zwycięstwa tego dnia.

W meczu o awans do finału wojewódzkiego spotkały się drużyny, które nie odniosły tego dnia porażki- gospodarze ze Starogardu Gd. i uczniowie ZS Chojnice. Niestety zmęczenie i niefortunne kontuzje odbiły się na dyspozycji naszych ulubieńców. Po zaciętej walce musieliśmy uznać wyższość reprezentantów starogardzkiego ‘Ekonomika’.

Ostatecznie Zespół Szkół Chojnice uplasował się na drugim miejscu. Serdecznie gratulujemy historycznej lokaty i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w przyszłym sezonie.

Skład reprezentacji : Kowalczyk Juliusz, Kowal Paweł, Laskowski Michał, Stachurski Mateusz, Boliński Marek, Schultz Filip, Mrówczyński Błażej, Gierszewski Kacper, Górecki Mateusz, Szostakowski Stanisław, Wałdoch Adam, Czapiewski Karol.

Wyjątkowo reprezentację prowadził p. Ł. Stanek

Skip to content