Półfinał wojewódzki licealiady w koszykówce chłopców.

15 marca w Starogardzie Gdańskim odbyły się rozgrywki decydujące o awansie do wojewódzkiego finału w koszykówce chłopców. Tradycyjnie już- do zmagań przystąpiły drużyny z Chojnic, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego i Starogardu. Powiat chojnicki reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół.

Nasza drużyna zainaugurowała turniej meczem z Kościerzyną. Reprezentanci UKS Ogólniak potrzebowali chwili aby przyzwyczaić się do nowych obręczy i po 3 kwartach wynik oscylował w granicach remisu. Ostatnia część meczu była popisem naszych koszykarzy. Ciężko pracowali w obronie i wykorzystywali sytuacje po drugiej stronie parkietu. Ostatecznie odnosząc zwycięstwo 21-20.

W drugim meczu rywalami UKSu byli uczniowie z Pruszcza Gdańskiego. Chłopcy z Chojnic nie zwolnili tempa z poprzedniego meczu i od pierwszych minut dominowali zmęczonych przeciwników. Kontrolowanie tempa meczu i skuteczne ograniczanie gry  liderów Pruszcza pozwoliło na odniesienie drugiego zwycięstwa tego dnia.

W meczu o awans do finału wojewódzkiego spotkały się drużyny, które nie odniosły tego dnia porażki- gospodarze ze Starogardu Gd. i uczniowie ZS Chojnice. Niestety zmęczenie i niefortunne kontuzje odbiły się na dyspozycji naszych ulubieńców. Po zaciętej walce musieliśmy uznać wyższość reprezentantów starogardzkiego ‘Ekonomika’.

Ostatecznie Zespół Szkół Chojnice uplasował się na drugim miejscu. Serdecznie gratulujemy historycznej lokaty i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w przyszłym sezonie.

Skład reprezentacji : Kowalczyk Juliusz, Kowal Paweł, Laskowski Michał, Stachurski Mateusz, Boliński Marek, Schultz Filip, Mrówczyński Błażej, Gierszewski Kacper, Górecki Mateusz, Szostakowski Stanisław, Wałdoch Adam, Czapiewski Karol.

Wyjątkowo reprezentację prowadził p. Ł. Stanek