AktualnościDziałalność TPLO

Ponad stu laureatów na stulecie.

W zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich i Zespół Szkół w Chojnicach konkursie plastycznym „Śladami przeszłości” wzięły udział dzieci ze wszystkich chojnickich szkół podstawowych. W dniu 30 stycznia br. w auli chojnickiego liceum laureatom konkursu zostały wręczone nagrody. Prace były oceniane w kliku kategoriach wiekowych i można je było podziwiać w trakcie uroczystości. Ponieważ kolaże tematycznie związane były z setną rocznicą powrotu Chojnic do Ojczyzny, nie zabrakło w nich motywów nawiązujących do wydarzeń z 31 stycznia 1920 r. Autorzy prac wykazali się kreatywnością i starannością. Najlepszym drużynom nagrody wręczyli – wiceburmistrz Adam Kopczyński, dyrektor Małgorzata Gierszewska oraz prezes Towarzystwa Krzysztof Bigus.

W tym samym dniu został rozstrzygnięty również konkurs historyczny pod patronatem burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera, w którym wzięli udział uczniowie dziesięciu chojnickich szkół. Zmagania z testem wiedzy o historii miasta wypadły bardzo pomyślnie i do finału trafiło trzydziestu uczestników. Wszyscy finaliści odebrali z rąk wiceburmistrza nagrody i upominki.  Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwał wicedyrektor Olgierd Buchwald oraz uczniowie liceum należący do Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

Skip to content