Aktualności

Powiatowy Konkurs Realioznawczy Języka Niemieckiego „Moje spotkanie z kulturą krajów niemieckojęzycznych“

W dniu 26.04.2016 o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole I Powiatowy Konkurs Realioznawczy Języka Niemieckiego „Moje spotkanie z kulturą krajów niemieckojęzycznych“. W konkursie wzięli udział zarówno uczniowie szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego przedstawiając publiczności swoje prezentacje multimedialne. Jury w składzie: przewodnicząca Pani Adriana Kosecka oraz Panie Iwona Hinc i Beata Górna oceniały poprawną wymowę i intonację, poprawność gramatyczną i leksykalną oraz atrakcyjność prezentacji tematu. Po burzliwych naradach Jury ogłosiło zwycięzców:
– w kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Dominika Bronka z Zespołu Szkół nr 7, a drugie Wiktoria Piekarska również z „siódemki”
– w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęły Marta Korda i Paulina Wajdzik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie, drugie Patryk Janikowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach, a trzecie Katarzyna Kiełpińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody książkowe.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy wygranym oraz zapraszamy serdecznie na kolejną edycję w przyszłym roku!!!

Organizatorki
(nauczycielki języka niemieckiego LO im. Filomatów Chojnickich)

Skip to content