AktualnościDziałalność TPLO

Powstaje pomnik z okazji 400-lecia szkoły

W dniu 27 kwietnia 2023 r. w fundamencie pomnika powstającego z okazji 400-lecia istnienia szkoły została złożona kapsuła czasu. Trafiły do niej: list Starosty Chojnickiego, list Rady Rodziców, zdjęcia Samorządów Uczniowskich, Rady Pedagogicznej, pracowników szkoły, organizatorów i uczestników XXX „Kwietniowych Spotkań z Poezją”, laureatów olimpiad, a także przedmioty od osób wspierających budowę pomnika.

Zamknięcia kapsuły czasu dokonali przedstawiciele Rady Rodziców, Samorządów Uczniowskich, firm zaangażowanych w budowę oraz Dyrekcji szkoły.

Na fundamencie zostanie umieszczony pomnik zaprojektowany przez absolwenta szkoły Janusza Jutrzenkę Trzebiatowskiego. Jego odsłonięcie nastąpi już wkrótce, w czasie zjazdu absolwentów Zespołu Szkół w Chojnicach.  Już dziś szkoła serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów LO im. Filomatów Chojnickich, Liceum Ekonomicznego, Liceum Handlowego, Technikum im. Stefana Bieszka do odwiedzenia szkoły w dniu 10 czerwca o godz. 11.00 !

Skip to content