Aktualności

Pożegnanie Absolwentów – 24.04.2020r.

Drodzy Uczniowie, Absolwenci Liceum im. Filomatów Chojnickich i Technikum im. Stefana Bieszka

Kto ci powiedział, że wolno się przyzwyczajać? Kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze? Czy nikt ci nie powiedział, że nie będziesz nigdy w świecie czuł się jak u siebie w domu? (…)

Wszyscy jesteśmy podporządkowani kalendarzowi, który chcąc czy nie, układa nam ktoś inny.  Zwłaszcza sytuacja, w której się znaleźliśmy z powodu pandemii wirusa COVID -19 nam o tym przypomina. Niektórzy uważają, że życie nasze składa się z przywitań i pożegnań. Wiedzcie jednak, że dla mnie łatwiej było Was witać niż dziś żegnać. Nadeszła właśnie chwila zakończenia nauki.  Nadszedł czas, aby odebrać świadectwo i wyruszyć na spotkanie z kolejną przygodą, jaką jest z pewnością dalsze podróżowanie tj. poznawanie świata i zdobywanie wiedzy. Przy pożegnaniu naj­gor­sze jest patrzeć w oczy osób, które tak dobrze się zna. Wówczas człowiek zdaje sobie sprawę, że być może widzimy się po raz ostatni. To w takiej chwili ma się świadomość, że uroczystość zakończenia nauki w szkole jest trudniejsza nie dla tych, co ją kończą, ale dla tych, którzy Was żegnają.

Dla nas dzisiejszy dzień jest szczególnie trudny, ponieważ nie możemy pożegnać Was osobiście. Dzisiaj otrzymacie poprzez e-dziennik skany Waszych świadectw. Uroczyste rozdanie świadectw, dyplomów i nagród zorganizujemy, gdy sytuacja się unormuje i będzie to możliwe ( może w terminie egzaminów maturalnych ).

Gdyby ktoś chciał wcześniej odebrać oryginał świadectwa, prosimy o umówienie się telefoniczne z sekretariatem szkoły.

Drodzy Uczniowie, Absolwenci  !

Sukcesy i radości są zasługą zarówno Was, Drodzy Uczniowie, jak i Waszych Nauczycieli, którzy przekazali Wam także pasję i ciekawość świata. Próbowali nauczyć Was odwagi, samodzielnego krytycznego myślenia, zdolności do namysłu nad własnymi przekonaniami i szacunku dla przekonań innych. Pragnę im w Waszym imieniu podziękować za wszystko, co Wam zaoferowali w przeciągu tych lat spędzonych w szkole. Ukłon kieruję w stronę rodziców, którzy Was wspierali, finansowali i motywowali do pracy nad sobą.

U progu nowych doświadczeń i wyzwań, które roztoczy przed Wami przyszłość, życzę abyście dokonywali właściwych wyborów, odwagi w myśleniu i działaniu, otwartości na drugiego człowieka.

Dzisiaj jeszcze nie rozpoczynają się dla Was wakacje. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań związanych z egzaminem maturalnym i wyborem przyszłej drogi – tej dorosłej.

Przed Wami trudne i odpowiedzialne decyzje.

Świetnie podsumował wagę podejmowania decyzji w życiu Mark Twain:

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

Żegnam Was Drodzy Absolwenci!

 Złapcie pomyślne wiatry i spełniajcie swoje najskrytsze marzenia.

„Non scholae, sed vita discimus!”

Pamiętajcie:

„Uczyliście się nie dla szkoły, lecz dla życia”

Małgorzata Gierszewska
Dyrektor Zespołu Szkół w Chojnicach

24 kwietnia 2020r.

Skip to content