Aktualności

Profilaktyka nowotworowa na angielskim

W ramach profilaktyki nowotworowej grupy językowe klas 2BC i 3AB (po podstawówce) stworzyły plakaty apelujące o samobadanie jąder i piersi. Młodzież przeprowadziła cały projekt modelowo – od stworzenia grup, po zaplanowanie materiałów i podział pracy, przez wykonanie i wspólny podział obowiązków. Plakaty powstawały w szkole, na zajęciach angielskiego ze mną w roli osoby towarzyszącej – wszelkie inicjatywy i burze mózgów były inicjowane przez samą młodzież. Poza zwiększeniem świadomości o samych chorobach, młodzież mogła w praktyce poćwiczyć prace w zespole, planowanie podziału prac, oczywiście tłumaczenia na język angielski.Natomiast to, co zaskoczyło ich najbardziej, to fakt, że na raka jądra chorują głównie młodzi mężczyźni w ich wieku (16-35 lat).Wszystkim nam zajęcia bardzo się podobały i przyniosły wiele radości 😄

Skip to content