Aktualności

Przewodnicy po szkole

Dnia 7 października 2016 roku w ramach lekcji mój region zrealizowano projekt na przewodnika LO im. Filomatów Chojnickich.

Przedsięwzięcie, które było realizowane na zajęciach dotyczyło lepszego poznania liceum przez uczniów. Pierwszym punktem zadania było zapoznanie się z historią szkoły. Uczniowie dowiedzieli się m. in. o tym, że szkołę w Chojnicach założyli Jezuici oraz że szkoła jest trzynastą najstarszą w Polsce.

Następnie nauczyciel prowadzący zajęcia, pani Joanna Lietz- Trzcińska na forum klasy poprosiła, aby zgłosiły się osoby, które chciałyby zostać przewodnikami. Chęć wyraziło pięć osób, których zadaniem było zebranie swojego zespołu, w celu pomocy w przygotowaniach do tej roli. Przewodnikami zostali uczniowie klasy II e: Julia Kopczyk, Paulina Dyrka, Katarzyna Gregus, Kacper Rozek oraz Rafał Michałowski. Przez cztery kolejne lekcje uczniowie przeszukiwali szkolną bibliotekę, aby zebrać jak najwięcej informacji m.in. o wybitnych nauczycielach i absolwentach,  łacińskich sentencjach, którymi kierują się uczniowie czy też o tablicach upamiętniających różne wydarzenia.

Projekt został zakończony oprowadzaniem, którego celem było sprawdzenie wiedzy oprowadzających. Wszyscy spisali się znakomicie, a każdy przewodnik zaskakiwał grupę różnymi, nieznanymi wcześniej ciekawostkami.

Autor: Katarzyna Gregus

zdjecie-do-przewodnikow

Skip to content