AktualnościSukcesy uczniów

Rekordowa liczba Filomatów w finałach olimpiad!

Przed kilkoma dniami ogłoszono ostateczne listy uczniów zakwalifikowanych do finałów ogólnopolskich olimpiad. Miło nam poinformować, że mamy rekordową liczbę olimpijczyków szczebla centralnego olimpiad z zakresu wiedzy o społeczeństwie, historii, geografii i religii.

Oto pełna lista Filomatów, olimpijczyków szczebla centralnego: Julita Czucha, Zuzanna Krysa, Oliwia Moczadło, Martyna Spisak (wszystkie IVA, pol-hist), Jagoda Dalecka, Aleksandra Kloskowska, Kornelia Kryger, Julia Kuziemska, Zuzanna Machalewska, Klaudia Mazurkiewicz, Tomasz Rybarczyk, Agata Wodowska, Kamil Woś, Zuzanna Zura (wszyscy IVE, geo-wos), Konstanty Dereszyński, Dawid Heyser, Urszula Kuczkowska, Kinga Lewandowska, Jędrzej Zabrocki, Amelia Zielińska (wszyscy IIIE, geo-wos), Nina Frymark, Dorota Grzywacz, Zofia Kosobucka (wszystkie IIE geo-wos), Bartłomiej Kiedrowski (IE, geo-wos).

Olimpijczycy szczebla centralnego uzyskują zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego (są przyjmowani z maksymalną liczbą punktów) na wiele uczelni i kierunków w kraju (np. na kierunki prawnicze, ekonomiczne, społeczne, filologie, lingwistyki)

Opiekun Jacek Borzyszkowski

Skip to content