Aktualności

Relacja z Kwietniowych Spotkań z Poezją 2017

Trudno opisać „wiatr poezji”, który przetoczył się przez aulę naszej szkoły w  dniach 5-7 kwietnia.

Licznie zgromadzona publiczność mogła wsłuchiwać się w wystąpienia uczestników XXVI Kwietniowych Spotkań z Poezją., którzy przybyli z różnych szkół i placówek kulturalnych naszego regionu: z Brus, Czerska, Lubni, Tucholi, Stobna i oczywiście Chojnic. Niezwykły klimat tego konkursu nieodmiennie sprawia, że ci, którzy lubią mówić wiersze , śpiewać poezję, pisać utwory czy tylko słuchać, czują potrzebę odwiedzenia naszej szkoły w tym szczególnym czasie.

Zmaganiom konkursowym towarzyszą kabaretowe scenki przygotowywane przez uczniów, stanowiące zapowiedź kolejnych uczestników.  W tym roku miejscem ich akcji był las, w którym można było spotkać m.in.  Guślarza wywołującego duchy, harcerzy, Jasia i Małgosię, ojca Mateusza tropiącego na rowerze mordercę oraz np. Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego wiodących spór o wyższości swojej twórczości.

Oprócz uczestników konkursu na scenie pojawili się goście specjalni. W środę znany poeta regionu, dziennikarz i działacz kulturalny Kazimierz Rink przeprowadził  Lekcję poetycką, zatytułowaną „Piszę, więc jestem”, a w czwartek dał koncert poezji śpiewanej nasz absolwent, laureat poprzednich edycji konkursu Szymon Borzych z przyjaciółmi Januarym Porębskim – gitara i Romanem Piekarskim – instrumenty klawiszowe.

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok. Wyniki konkursu publikujemy poniżej.

Skip to content