AktualnościSportSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Siatkarki UKS Ogólniak najlepsze w powiecie chojnickim!

Stało się to na co czekali wszyscy kibice w Zespole Szkół w Chojnicach. Reprezentantki UKS’u Ogólniak potwierdziły wysoką formę z etapu miejskiego i pewnie wywalczyły awans do półfinałów wojewódzkich w Starogardzie Gdańskim. Finał powiatowy odbył się 23.03.2022 w hali sportowej przy Nowym Mieście. Nasze siatkarki występowały w roli gospodarza jak i faworyta do tytułu. Na swojej drodze musiały pokonać reprezentantki z Brus i rywalki z II LO, które ograły już w etapie miejskim. Zmagania rozpoczęły od meczu z drużyną liceum z Brus. Niesione gromkim dopingiem z trybun dziewczyny weszły w mecz idealnie. Pewnie posyłały piłki na stronę rywalek zza linii 9 metra, świetnie grały w odbiorze i mocno kończyły ataki. Obydwa sety przebiegały pod pełną kontrolą zawodniczek UKS’u. Potwierdzają to wyniki. Sety zakończone do 13 i 12 ! Po przerwie na mecz LO Brusy – II LO zakończonym 1-2, przyszła kolej na kolejne w tym miesiącu derby chojnickich liceów. Ekipa z „Nowego” próbowała zrewanżować się za porażkę po tie-break’u w etapie miejskim jednak dziewczyny ze „Starego” były na to gotowe. Mimo pojawiających się błędów nasze ulubienice grały bardzo odważnie, próbując różnych rozwiązań w ataku. Dokładny odbiór pozwalał nam kończyć piłki na skrzydłach, a nawet zaskakiwać rywalki atakiem zza linii 3 metrów. Potężne zbicia lądowały na polu przeciwniczek dając rozgrzanym do czerwoności kibicom okazję do głośnego aplauzu. Wynik końcowy spotkania 2-0 dla ZS Chojnice.

Zawodniczkom serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za sukces w Starogardzie Gdańskim.

Skład drużyny : Monika Belke, Sandra Kobus, Gracjana Błoch, Witktoria Dalecka, Pola Wierzbowska, Nadia Kopaniarska, Juliana Tajchert, Julia Rekowska, Marta Wilk, Marta Szyszka, Gosia Szmaglinska, Daria Adamczyk, Wiktoria Hamerlik.

Fotorelacja dzięki uprzejmości : Bartka Chełmowskiego.

Łukasz Stanek

Skip to content