AktualnościSportSukcesy uczniów

Siatkarski marzec

Siatkarskie emocje towarzyszą uczniom naszej szkoły od niemal połowy marca. Zawodniczki i zawodnicy UKS Ogólniak w końcu doczekali się możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w starciach z rywalami z Chojnic.

Jako pierwsza na parkiet wybiegła męska reprezentacja UKS’u. W środę 20 marca na hali sportowej ZS Chojnice odbył się miejski etap licealiady w piłce siatkowej. Do rywalizacji poza naszą reprezentacją przystąpiły drużyny z Technikum Mundurowego oraz Zespołu Szkół nr 2. Szybko okazało się, że nasi siatkarze przewyższają umiejętnościami kolegów z innych szkół, a kibice na trybunach byli świadkami powtórki z zeszłorocznych zawodów. Zdecydowanie wygrane sety zapewniły awans chłopcom z UKS Ogólniak do etapu powiatowego licealiady.

Prawdziwy sprawdzian siatkarskich umiejętności miał miejsce w sobotę 23.03.19 kiedy to odbyła się III edycja memoriału Cezarego Jabłońskiego. Organizatorzy chcąc uczcić pamięć zmarłego, byłego nauczyciela ZS Chojnice zaprosili do rywalizacji reprezentacje UKS Ogólniak, byłych podopiecznych p. Jabłońskiego, siatkarskie drużyny z Człuchowa oraz innych pasjonatów siatkówki. Turniej rozgrywany był zarówno wśród pań jak i mężczyzn. Obydwie nasz drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze w pojedynkach z mocnymi, wymagającymi rywalami. Ostatecznie dziewczęta- pomimo rozegranych trzech meczów pod rząd i wyraźnego braku sił w ostatnich setach- zajęły II miejsce w klasyfikacji kobiet. Chłopcy, po cennych lekcjach odebranych w dwóch przegranych meczach z bardziej doświadczonymi drużynami, wygrali mecz kończący ich rywalizację w zawodach, co dało im III miejsce na podium.

Siatkarki z UKS wzięły przykład ze swoich kolegów i w poniedziałek 25.03.19 na Sali gimnastycznej ZS nr.1 rozgromiły swoje rywalki. Dziewczęta nie pozostawiły żadnych złudzeń, która reprezentacja była tego dnia najlepsza. Serie punktowe sięgały  12 oczek, a wyniki kończące seta oscylowały w granicach 15 punktów przewagi. Żeńska drużyna z Ogólniaka awansowała do finału powiatowego licealiady pokonując Technikum nr. 3 i ZS1.

Szczęśliwie dla kibiców to nie koniec siatkarskich zmagań. Już 27 i 28 maca ruszają finały powiatowe, a my liczymy na kolejne sukcesy naszych ulubieńców. Mocno ściskamy kciuki i liczymy na awans do półfinałów wojewódzkich.

Skład chłopców: Majer Igor, Gunther Michał, Bruski Hubert, Nakielski Adrian, Breszka Dawid, Kowal Jakub, Gliszczyński Mikołaj, Dorau Mateusz, Majkowski Marcin.

Skład dziewcząt : Paluch Wiktoria, Bruska Monika, Ejsmont Magdalena, Kalla Zuzanna, Czapiewska Weronika, Czapiewska Joanna, Narloch Nikola, Kiedrowicz Zuzanna, Ruziewicz Oliwia, Cysewska Oliwia, Rekowska Roksana.

 

Skip to content