AktualnościSportSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Siatkarski tydzień w ZS w Chojnicach

Niestety drużynie chłopców nie udało się powtórzyć sukcesu żeńskiej reprezentacji ZS Chojnice i awansować do finału powiatowego. W zawodach rozegranych 06.03.2023 r. mierzyli się oni z Technikum nr 2 i BZDZ. Drużyna „Starego’ nie występowała w roli faworyta ale nie zniechęcało to licznie zgromadzonych na hali kibiców do głośnego dopingowania swoich ulubieńców. Niesieni gromkim śpiewem z trybun, chłopcy z UKS Ogólniak dawali z  siebie wszystko walcząc o każdą piłkę. Niestety  nie wystarczyło to w starciu z T2. Problem z przyjęciem skutecznie ograniczał poczynania naszych siatkarzy w ataku co skutkowało kilkupunktowymi ucieczkami rywala. UKS musiał uznać wyższość rywala i zmotywować się do następnego meczu. Spotkanie z Technikum Mundurowym przybrało zupełnie inny obrót. To zawodnicy UKS’u dominowali od początku do końca – wygrywając spotkanie w dwóch setach. Ostatecznie drużyna ZS Chojnice zajęła II miejsce w swojej grupie i nie awansowała do finałów powiatowych.

08.03.2023 r. na hali sportowej ZS Chojnice odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze siatkarki liczyły na powtórzenie sukcesu sprzed roku kiedy to zajmowały najwyższe miejsce na podium. Ich rywalkami w turnieju finałowym okazały się drużyny z BZDZ i LO Czersk. Sportowe zmagania tego dnia rozpoczęły zawodniczki UKS Ogólniak i Technikum Mundurowego. Mecz ten okazał się nie lada widowiskiem, udowadniając jednocześnie kibicom zgromadzonym w hali jak piękny, przewrotny i pełen emocji może być sport. Pierwszy set przebiegał pod dyktando siatkarek z Technikum. Potężna zagrywka skutecznie uniemożliwiała naszym koleżankom konstruowanie ataku, a pojedyncze próby przebicia piłki na stronę przeciwnika lądowały na wysoko wyciągniętych dłoniach blokujących rywalek. Po przegranym pierwszym secie zawodniczki UKS Ogólniak zmieniły taktykę. Poprawiły przyjęcie, zrezygnowały z prób atakowania w pierwszą linię, posyłając piłkę głębiej na pole broniących, szukając ich błędów. Pomysł ten okazał się sukcesem, a wraz z rosnącą wrzawą na trybunach, rosła też przewaga naszej drużyny. O zwycięstwie w spotkaniu musiał zdecydować tie-break. Zaangażowanie i konsekwencja w podejmowaniu decyzji pozwoliły objąć siatkarkom ‘Starego’ prowadzenie w 3 secie. Jednak po zmianie stron znów coś się zacięło. Trener i jego zawodniczki nie potrafili znaleźć sposobu na przełamanie ataku BZDZ, a dodatkowe błędy w serwisie przechyliły szalę na korzyść rywalek z Technikum. Ostatecznie to one cieszyły się ze zwycięstwa a UKS musiał przełknąć gorycz porażki. Spotkanie z LO Czersk zostało rozegrane zgodnie z planem siatkarek z naszej szkoły. Dziewczęta nie pozwoliły sobie na dekoncentrację po przegranej w 1 meczu i szybko rozprawiły się z oponentkami zajmując 2 miejsce w finale powiatowym.

Dziękujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom za tak wspaniałą postawę. Cały czas jesteśmy z Wami! Już dziś odliczamy dni do kolejnych zawodów. Liczymy na rewanż J

Łukasz Stanek

Skip to content