AktualnościSport

Siatkarze UKS Ogólniak zagrali dla WOŚP

11.01.2017 w Hali Szkół Sportowych w Człuchowie odbył się towarzyski turniej siatkarski. Jego celem była promocja tej dyscypliny oraz zbiórka pieniędzy na 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do rywalizacji przystąpić mógł każdy- od dzieci i młodzieży, weteranów siatkarskich parkietów po seniorów zafascynowanych siatkówką. Nie mogło tam zabraknąć naszych siatkarzy. Zarówno grupa dziewcząt jak i chłopców dzielnie stawiała czoła swoim oponentom. W turnieju wzięło udział 16 zespołów, podzielonych na 4 grupy. Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że nie wprowadzono podziału na kategorie: doświadczone ekipy trafiały na stawiających pierwsze kroki w piłce siatkowej, panie na panów etc.

Niestety nasza żeńska drużyna wylosowała grupę z 3 mocnymi, męskimi zespołami. Mimo dobrej organizacji gry, poświęcenia i walki do końca dziewczynom nie udało się wywalczyć wyjścia z grupy.

Czego nie mogły dokonać panie, udało się panom. Nasi szkolni koledzy potrafili podnieść się po 2 porażkach. Wygrywając ostatni mecz, zapewnili sobie awans z grupy i możliwość walki o miejsca VII- IX. Po pasjonującym boju, w którym tie-break przedłużony został do 21 punktów drużyna chłopców UKS Ogólniak zajęła VIII miejsce w turnieju.

Dziękujemy za wspaniałe widowisko i życzymy formy w zbliżających się rozgrywkach Licealiady !

Skip to content