ŚLUBOWANIE 2018

20 września 2018 roku uczniowie klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich oraz Technikum im. Stefana Bieszka wzięli udział w uroczystości ślubowania.

Święto klas pierwszych w Zespole Szkół uświetniono Mszą świętą w Bazylice Mniejszej, w której wzięli udział uczniowie wraz z dyrekcją szkoły, rodzicami oraz wychowawcami.

Szkolna część uroczystości miała miejsce w zabytkowej auli. To w niej uczniowie klas pierwszych, w obecności dyrekcji, przedstawicieli rodziców i wychowawców w podniosłej atmosferze złożyli ślubowanie na sztandary szkół. Pierwszoklasistów w progach szkoły uroczyście przywitała dyrektor Zespołu Szkół p. Małgorzata Gierszewska. W imieniu społeczności uczniowskiej uczeń klasy drugiej Filip Schulz zaprosił pierwszoklasistów do współpracy w samorządzie uczniowskim i zachęcił do podejmowania inicjatyw na forum szkoły.

Uroczystość ślubowania klas pierwszych rozpoczęła oficjalnie edukację pierwszoklasistów rocznika 2018 Zespołu Szkół .