Aktualności

Śpiewali, rysowali i… wygrywali

Co roku na początku grudnia odbywa się Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej „Śladami Stachury”, który jest kontynuacją imprezy sprzed lat tzw. „Stachuriady” organizowanej dawniej w szkolnym klubie „Pod budą”. Od kilku lat korzystamy z gościny Centrum Kultury Podziemia i właśnie w podziemiach kościoła gimnazjalnego 7 grudnia  po raz kolejny mogliśmy posłuchać uzdolnionych wokalistek.

Uczestniczki zaprezentowały się w zróżnicowanym repertuarze – od piosenek popularnej obecnie artystki  Sanah  przez utwory Edwarda Stachury po arcytrudne „Tańczące Eurydyki” Anny German.

Jury, w którego skład weszli: Anna Buchwald, Michał Leszczyński i Przemysław Woźniak, po burzliwej dyskusji ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce- Zofia Kosobucka (LO im. Filomatów Chojnickich)

II miejsce – Julia Orlikowska (Katolickie LO im. Romualda Traugutta)

III miejsce- Julia Megger (LO im. Filomatów Chojnickich)

Wyróżnienie – Maria Cyborowska (LO im. Filomatów Chojnickich)

Gdy na scenie królowała muzyka, w drugiej części podziemi skrzypiały ołówki… To o nagrody rywalizowali uczestnicy drugiego konkursu – plastycznego. Stanęli przed zadaniem wykonania w ciągu godziny karykatury osoby, której zdjęcie wylosowali. Fotografie przestawiały organizatorów i jurorów innego konkursu organizowanego w naszej szkole od 30 już lat –„Kwietniowych Spotkań z Poezją”. Na zbliżający się w przyszłym roku jubileusz przygotowujemy okolicznościowe wydawnictwo, w którym oprócz wspomnień, anegdot i zdjęć związanych z kolejnymi edycjami tej imprezy znajdą  się również nagrodzone prace- karykatury.

Zadania wyłonienia  najlepszych dzieł podjęli się jurorzy: Karolina Szczepańska, Przemysław Singer i Błażej Miliwek. Oceniający  przyznali, że poziom prac był bardzo wysoki i wyrównany, a wybór ogromnie  trudny. Ostatecznie przyznano następujące nagrody:

I miejsce – Julia Klozak ( Katolickie LO im. Romualda Traugutta)

II miejsce – Julia Herdzik ( LO im. Filomatów Chojnickich)

III miejsce – Michał Parzyszek (Technikum  nr 3 Chojnice)

Zwycięzcom gratulujemy. Obok fotorelacja z konkursów ( dziękujemy p. Marii Eichler za zdjęcia z etapu wręczania nagród).

Skip to content