Aktualności

Stachuriada 2014 – Relacja i fotogaleria

Podążając „Śladami Edwarda Stachury”

5 grudnia 2014

     VI Międzyszkolny Konkurs Poezji Śpiewanej „Śladami Stachury” zorganizowany został 5 grudnia w LO im. Filomatów Chojnickich. Po raz drugi dzięki uprzejmości ks. Jacka Dawidowskiego impreza zagościła w podziemiach kościoła gimnazjalnego. Miłośnicy poezji śpiewanej, nie tylko w wykonaniu Edwarda Stachury, pojawili się licznie tego wieczoru. Nie zabrakło ani bywalców „Kwietniowych Spotkań z Poezją”, ani młodzieży naszej szkoły. Licznie pojawili się uczniowie nie tylko chojnickich gimnazjów. Tradycyjnie przyjazny klimat imprezy i życzliwość publiczności zachęcały do udziału w konkursie. Jury złożone z Joanny Glazy, Michała Leszczyńskiego i Radosława Osińskiego przychylnie spoglądało na wszystkich uczestników poetyckich zmagań. Całą imprezę poprowadzili Karolina Kornowska i Tomasz Jasiński , wśród scenografii wykonanej przez Aleksandrę Łosin. Poza wspomnieniami część uczestników zabrała ze sobą szczęśliwe „Anioły”, dowód umiejętności dzielenia się z innymi radością śpiewania. Pierwsze miejsce wśród solistów przypadło Natalii Weynie za wykonanie „Szczęścia” z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa. Drugie miejsce zajął Szymon Borzych śpiewając utwory E. Stachury. Kolejna była Julia Kurszewska, która wykonała napisane przez siebie piosenki z muzyką Rafała Smaglińskiego. Wyróżnienie przypadło Marcie Stoltmann. W kategorii zespołów najlepsze okazały się siostry Maja i Nadia Czarneckie przygotowując utwory z  repertuaru E. Stachury. Drugie miejsce zajął zespół „I tak dalej” m. in. wykonując utwór Karola Wojtyły „Tryptyk rzymski”. Trzecie miejsce zajęli Filomaci – Julia Szczerbak, Sylwia Urowska i Dominik Kanthak. W ich wykonaniu „Do kołyski” i „A my” wprowadziło jeszcze więcej ciepła do klimatu tegorocznej imprezy. Jury  wyróżniło też zespół Centrum Kultury i Bibliotek w Brusach.

 

Olgierd Buchwald

 

Skip to content