AktualnościSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Stypendia Starosty rozdane.

Natalia Steinborn, Katarzyna Leszczyńska, Julia Czapiewska, Agata Starzyńska (wszyscy z klasy IIIH, geo-wos), Karina Krzoska oraz Monika Chmara (obie IIE, geo-wos) otrzymały za swoje osiągnięcia w olimpiadach stypendia naukowe Starosty Powiatu Chojnickiego.

Podczas tej samej uroczystości Julia Tobolska (IE, geo-wos), Monika Jakubek (IIIH) oraz Paulina Sikorska (IIE) zostały nagrodzone przez pana Starostę za zajęcie odpowiednio I, II oraz III miejsca w etapie Powiatowym Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (startowało 40 laureatów eliminacji szkolnych)

Starosta Powiatu Chojnickiego przyznaje stypendia dwukrotnie w ciągu roku. I tura stypendiów obejmuje sukcesy odniesione do 10 marca, kolejna do 10 września. O stypendia w drugim tegorocznym terminie ubiegać się będzie ośmioro naszych laureatów i finalistów szczebla centralnego olimpiad. Od 2010 roku uczniowie naszego liceum otrzymali już 28 takich stypendiów, zdecydowanie najwięcej spośród uczniów wszystkich szkół naszego powiatu.

W tym roku szkolnym nasi licealiści otrzymali już za wybitne osiągnięcia w olimpiadach bardzo prestiżoweStypendia Ministra Edukacji Narodowej (Monika Jakubek oraz Karina Krzoska) oraz Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego (Agata Starzyńska, Monika Jakubek, Karina Krzoska). Otrzymali je jako jedyni przedstawiciele powiatu chojnickiego.

Więcej o uroczystości wręczenia stypendiów Starosty Powiatu na stronach (w tym zdjęcia i wideo):

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150403/INNEMIASTA04/150409773

http://chojnice24.pl/artykul/20166/stypendia-starosty/

http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Laury-naukowe-i-sportowe-od-starosty/14021

Opiekunem merytorycznym stypendystów jest p. Jacek Borzyszkowski

Skip to content