Aktualności

Sukces w finale Olimpiady Wiedzy o Prawie

 

Karina Krzoska została laureatką, a Paulina Sikorska (obie IIIE, geo-wos) finalistką szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawie. Do finału olimpiady, który odbył się w Ostrołęce zakwalifikowało się 39 uczestników z całego kraju.

Laureaci i finaliści szczebla centralnego są zwalniani z postępowania rekrutacyjnego na wielu kierunkach studiów (m.in. na prawie, kierunkach ekonomicznych, dziennikarstwie). Laureaci olimpiady przyjmowani są na np. na prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Finaliści otrzymują w rekrutacji na UJ w Krakowie 100%  z wiedzy o społeczeństwie, co bardzo ułatwia im zdobycie indeksu m.in. na prawo, filologie, czy psychologię.

Karina i Paulina podtrzymują świetną passę Filomatów w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. To już siódmy z kolei finał, w którym nasi licealiści zdobywają tytuły szczebla centralnego.

 

Opiekun Jacek Borzyszkowski

 

Skip to content