AktualnościSukcesy uczniówSukcesy uczniów

Sukcesy koszykarzy ZS Chojnice

18.11.2022 r. w Zespole Szkół w Chojnicach odbyły się finały powiatowe Licealiady w koszykówce 3×3. O tytuł najlepszej w regionie walczyły obydwie nasze reprezentacje- żeńska i męska. Drużyny prowadzone przez p. M. Szlangę i J. Wróblewskiego przystąpiły do zawodów bardzo dobrze przygotowane. Chłopcy dominowali fizycznością, narzucając własne tempo gry, wymuszając straty, zbierając piłkę po niecelnych rzutach- skutecznie dobijając.  Dziewczęta zaś imponowały skutecznością rzutów z gry. Bezbłędnie wykorzystywały pomyłki rywalek, kreując dogodne sytuacje strzeleckie. Dzięki takiej postawie obydwie drużyny awansowały do półfinałów wojewódzkich w Starogardzie Gdańskim.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt: 1 miejsce ZS Chojnice, 2 miejsce II LO, 3 miejsce Technikum nr 3, 4 miejsce Technikum Mundurowe.

Klasyfikacja końcowa chłopców: 1 miejsce ZS Chojnice, 2 miejsce II LO, 3 miejsce CNT, poza podium znalazły się Technikum nr 2, Technikum nr 3 i Technikum Mundurowe.

Półfinały wojewódzkie zostały rozegrane 25.11.22 r. Pełni energii i chęci powtórzenia wyczynów z finałów powiatowych nasi reprezentanci przystąpili do turnieju z nadziejami na zwycięstwo. Reprezentanci UKS Ogólniak niestety odbili się od sprawnie działającej obrony rywali ze Starogardu i Kościerzyny. W grze nie pomagała im też słaba skuteczność rzutów. W obydwu przypadkach chłopcy musieli uznawać wyższość przeciwników. W meczu o 3 miejsce po zaciętym pojedynku ograli oni liceum z Pruszcza Gdańskiego 8-7 i mogli cieszyć się z brązowego medalu.

Ogromną dawkę emocji dostarczyły natomiast rozgrywki żeńskie. Drużyna ZS rozpoczęła turniej od starcia z faworytkami turnieju zaskakując rywalki celnymi rzutami z dystansu. Uczennice szkoły przy Nowym Mieście szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą udawało im się utrzymać niemalże do końca spotkania. Koszykówka jednak to sport przewrotny, a jeden trafiony kosz może odmienić sytuację na parkiecie. Na nasze nieszczęście tak się właśnie stało. Szybkie 3 rzuty dziewcząt ze Starogardu doprowadziły do dogrywki. W doliczonym czasie gry drużyna ZS nie mogła pozwolić sobie na błąd. Po zaciętym finiszu zwycięsko ze spotkania wyszły nasze zawodniczki! W drugim meczu, na wagę złotego medalu, drużyna prowadzona przez p. Szlangę zagrała z LO z Kościerzyny. Po tak dobrym meczu otwarcia, nie było mowy o słabym morale zespołu. Niesione poprzednim zwycięstwem reprezentantki Chojnic pokonały rywalki awansując tym samym do finałów wojewódzkich ! Serdeczne gratulacje !

Składy zespołów : Zuzanna Piekarska, Wiktoria Porożyńska, Łucja Gill, Julia Warsińska.

Arkadiusz Beski, Wiktor Hope, Kacper Kupczyk, Miłosz Łoński, Adrian Ziemiński.

Ł. Stanek

Skip to content