AktualnościSukcesy uczniów

Sukcesy uczniów klas geo-wos z wiedzy o społeczeństwie w I semestrze

W tym roku mamy rekordową liczbę uczestników olimpiad z wiedzy o społeczeństwie oraz bardzo długą listę sukcesów.

Razem ośmioro uczniów klas geo-wos uzyskało do tej pory 15 kwalifikacji do etapów centralnych w czterech olimpiadach. Łącznie 25 uczniów z klas geo-wos zdobyło 67 kwalifikacji do etapów okręgowych (wojewódzkich) w 11 olimpiadach.

Poniżej lista:

 • Stypendia Marszałka Województwa za osiągnięcia w olimpiadach na szczeblu centralnym uzyskały uczennice klasy III E: Agata Laska, Katarzyna Gregus oraz Martyna Miszewska (takie stypendia otrzymało zaledwie 46 uczniów lub absolwentów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz artystycznych w województwie);
 • Olimpiada wiedzy o prawach człowieka w świecie współczesnymdo etapu centralnego zakwalifikowali się: Rafał Michałowski z III E (I miejsce w województwie), Martyna Miszewska (II miejsce), Michalina Koczara z IIE (ex aequo II miejsce), Katarzyna Gregus oraz Katarzyna Orłowska i Konrad Rudnik (oboje z I E). Wyróżnienia w etapie wojewódzkim otrzymali maturzyści z IIIE Katarzyna Szmaglik oraz Jacek Pałubicki, a także uczennica klasy IE Monika Bruska. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Dominik Piechowski z II E i Janusz Szudrowicz z I E;
 • Olimpiada wiedzy o bezpieczeństwie i obronnoścido etapu centralnego zakwalifikowali się Krzysztof Bartela z I E (zajął II miejsce w województwie) oraz Katarzyna Gregus (III miejsce). W finale wojewódzkim szkołę reprezentowały również Sandra Bartela z I E oraz Katarzyna Szmaglik ;
 • Olimpiada wiedzy o III RPdo etapu centralnego awansowały Agata Laska (II miejsce w województwie) oraz Katarzyna Gregus (IV miejsce). Dominik Piechowski został finalistą szczebla okręgowego olimpiady. Do etapu wojewódzkiego awansowali Paulina Dyrka z III E, Rafał Michałowski, Weronika Zblewska z II E oraz Katarzyna Orłowska;
 • Olimpiada wiedzy o Unii Europejskiejdo etapu centralnego zakwalifikowali się: Rafał Michałowski (I miejsce w województwie), Michalina Koczara (II miejsce), Agata Laska (III miejsce), Katarzyna Gregus oraz Martyna Miszewska. Adrianna Ziótłkowska z I E oraz Krzysztof Bartela zostali finalistami szczebla okręgowego. Wyróżnienia otrzymali: Marta Kobus, Wiktoria Narloch, Malwina Weilandt (wszystkie z II E) oraz Katarzyna Orłowska;
 • Olimpiada wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg„- do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Rafał Michałowski, Katarzyna Gregus, Martyna Miszewska, Michalina Koczara, Wiktoria Narloch, Marta Kobus, Malwina Weilandt, Konrad Rudnik, Katarzyna Orłowska, Krzysztof Bartela, Adrianna Ziótkowska, Anna Frymark (I E). Najwyższy wynik w województwie pomorskim uzyskał Konrad Rudnik. II miejsce w województwie zajęła Katarzyna Orłowska, III Michalina Koczara.
 • Olimpiada wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym– do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Agata Laska, Katarzyna Gregus oraz Rafał Michałowski;
 • Olimpiada wiedzy o prawie– do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się: Katarzyna Gregus, Agata Laska oraz Martyna Miszewska;
 • Olimpiada wiedzy o społeczeństwie– do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się Agata Laska, , Rafał Michałowski, Katarzyna Gregus oraz Katarzyna Orłowska;
 • Olimpiada wiedzy o państwie i prawie– do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się Katarzyna Gregus, Agata Laska, Martyna Miszewska, Weronika Zblewska, Sandra Iwoń oraz Maja Gotz (dwie ostatnie to uczennice klasy II E);
 • Olimpiada Znajomości Afryki– do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się Paulina Dyrka oraz Konrad Rudnik;
 • Olimpiada wiedzy o mediach– do finału wojewódzkiego awansowały: Weronika Wegner, Agata Szyszka (obie I E), Anna Frymark oraz Malwina Weilandt.

 

Opiekun koła olimpijskiego

 Jacek Borzyszkowski

 

Skip to content