Aktualności

Święto szkoły

W piątek 01.02 w auli Liceum odbył się Poranek Historyczny upamiętniający Patronów Szkoły -Filomatów Chojnickich w 156 rocznicę wybuchu powstania styczniowego oraz 99 rocznicy powrotu Chojnic do Macierzy. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych Liceum i Technikum, którego patron Stefan Bieszk wywodzi się również z tradycji filomackiej oraz dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami.
Współorganizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich. Na program poranka złożyła się prezentacja historyczna dotycząca powstania styczniowego, obejmująca również postacie sześciu Filomatów Chojnickich- uczestników powstania. Głównym punktem uroczystości było złożenie wiązanki oraz zapalenie znicza pamięci przy tablicy poświęconej patronom szkoły przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w asyście pocztu sztandarowego.
Nie zabrakło również programu artystycznego nawiązującego do rocznicy wybuchu powstania-piosenek i pieśni patriotycznych w wykonaniu filomatów. Literacką wizję pierwszego dnia w naszej szkole po powrocie Chojnic do Macierzy przedstawił Filip z kl. IIf,  laureat nagrody specjalnej konkursu szkolnego poświęconego 99 rocznicy powrotu Chojnic i Ziemi Chojnickiej do Macierzy”
Ukoronowaniem poranka był spektakl autorstwa Stefana  Bieszka „Tobie Ojczyzno” w inscenizacji szkolnego koła teatralnego,w reżyserii Gabrieli Stępień.
Organizatorami wydarzenia byli: Krzysztof Bigus, Olgierd Buchwald, Maciej Werra, Bogdan Kuffel, Aleksandra Łosin.
Skip to content