Aktualności

Szlachetna Paczka w wykonaniu klasy II b

W tym roku uczniowie klasy 2B zrezygnowali z robienia sobie prezentów świątecznych. Pieniądze, które były przeznaczone na ten cel zebrali i postanowili darować potrzebującym.  Włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki. Jako rodzinę, której zrobią prezent, wybrali panią Marzenę z dwiema córkami. Jedna z córek jest niewidoma, a rodzinie brakuje pieniędzy nawet na najpotrzebniejsze rzeczy. Z zebranej składki od klasy oraz od wielu darczyńców pochodzących z naszej społeczności szkolnej i nie tylko, klasa zakupiła kołdry, poduszki, pościele, podstawowe środki do mycia oraz jedzenie. Niektórzy uczniowie z klasy przynieśli książki, zeszyty oraz materiały papiernicze dla dziewczynek. Każdy przeszukał również swoje szafy w domu i co było już nie potrzebne przyniósł dla rodziny. Podczas piątkowej godziny wychowawczej, wraz z wychowawcą klasy panią Joanną Lietz-Trzcińską, zaczęło się pakowanie owych prezentów. Po skończonej pracy klasa zrobiła sobie wspólne zdjęcie, a po południu delegacja klasy zawiozła prezenty do Gimnazjum nr 2, gdzie odebrała je pani organizująca zbiórkę.

Skip to content