AktualnościSukcesy uczniów

„Szóstka” dla Filomatów

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej zakwalifikował 74 laureatów eliminacji okręgowych do finału ogólnopolskiego, który w marcu odbędzie się na Uniwersytecie w Białymstoku. Najliczniejszą reprezentację w kraju, aż sześcioro, będzie mieć LO im. Filomatów Chojnickich.

Na szczeblu centralnym olimpiady naszą szkołę będą reprezentować: Katarzyna Orłowska, Krzysztof Bartela oraz Anna Frymark (wszyscy IIIE, geo-wos) oraz Marta Berent, Natalia Skórczewska i Jeremi Mrówczyński (wszyscy IIE, geo-wos).

W eliminacjach okręgowych tej olimpiady tytuły finalisty szczebla okręgowego zdobyli: Piotr Walczak, Konrad Rudnik (obaj IIIE), Anna Chełmowska oraz Julia Piesik (obie IIE), Zuzanna Błaszkowska i Paulina Tubaja (obie IEg, geo-wos), a także Zuzanna Krysa (IA, pol-hist po SP). Do etapu okręgowego zakwalifikowali się jeszcze Błażej Mrówczyński (IIIE) oraz Jakub Januszewski (IIE).

Laureaci i finaliści szczebla centralnego olimpiady uzyskują zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na liczne kierunki (np. prawo, kierunki ekonomiczne, społeczne, filologie i lingwistyki) na wielu, w tym renomowanych uczelniach w kraju.

Opiekunem olimpijczyków jest Pan Jacek Borzyszkowski

Skip to content