Aktualności

Turniej matematyczny

Dnia 13 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. W tym dniu klasy I i II liceum oraz technikum wzięły udział w turnieju matematycznym. Każda klasa wystawiła swoich trzech reprezentantów, którzy rozwiązywali zadania matematyczne  –  logiczne łamigłówki  –  na czas. W tym roku tematem turnieju była „Matematyka od kuchni”. Nie były to trudne zadania, ale miały one na celu pokazać, że z matematyką możemy spotkać się wszędzie. Każda klasa starała się, aby zdobyć pierwsze miejsce. Ostatecznie wśród klas pierwszych najlepsza okazała się I C, natomiast wśród drugich – klasa  II D.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a dla najlepszych były przygotowane nagrody.

Ostateczne wyniki turnieju:

  • Klasy pierwsze:
  • I miejsce – I C
  • II miejsce – I A
  • III miejsce – I D
  • Klasy drugie:
  • I miejsce – II D
  • II miejsce – II A
  • III miejsce – II B.

Gratulujemy zwycięzcom!

Julia Gierszewska

Skip to content