Aktualności

Walentynkowe propozycje biblioteki szkolnej

 – Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?

 – Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

„Kubuś Puchatek” A. A. Milne

Czy książka na walentynki to dobry pomysł? Jak najbardziej! Książka, szczególnie o miłości, wydaje się przy tej okazji trafionym wyborem. Biblioteka szkolna przygotowała zestawienie tytułów, które zainteresują miłośników klasyki i wzruszających historii, dorosłych, jak  i młodzież.

 1. „SMS miłosne” Sandra Maiwald -Wysyłane z komórki do komórki SMS-y są dzisiaj popularną i bardzo lubianą formą komunikowania się. Szybkość przekazu i zwięzłość komunikatów to przydatne narzędzia zwłaszcza dla niecierpliwych i zakochanych. Bogaty zbiór SMS-owych sentencji, „złotych myśli” i wierszy – romantycznych, dowcipnych, namiętnych, prowokacyjnych lub tęsknych i rzewnych – będzie bogatym źródłem inspiracji oraz zachętą do rozwinięcia kontaktów towarzyskich, do flirtowania, umawiania się na mniej lub bardziej zobowiązujące spotkania albo przekonania partnera o żarliwości uczuć. Zbiór uzupełnia wykaz najczęściej używanych skrótów oraz amorikonów.
 2. „Jeździec miedziany” Paullina Simons – Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego. Wspaniała historia uczucia, które pozwoliło przetrwać wojenny koszmar.
 3. „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris – Lale Sokołow trafił do Auschwitz w 1942 roku jako dwudziestosześciolatek. Jego zadaniem było tatuowanie numerów na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Naznaczanie ich. Pewnego dnia w kolejce stanęła młoda przerażona dziewczyna – Gita. Lale zakochał się od pierwszego wejrzenia. I obiecał sobie, że bez względu na wszystko uratuje ją.
  Wykorzystał swoją pozycję nie tylko, by jej pomóc. W obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło: po wyzwoleniu odnaleźli się, pobrali i spędzili razem resztę życia.
  Lale Sokołow zdecydował się opowiedzieć swoją historię dopiero po śmierci Gity. To łamiąca serce, a jednocześnie pełna otuchy opowieść. Opowieść, która daje siłę nawet w najmroczniejszych czasach. Niesamowita historia miłosna niezwykłego człowieka i apoteoza człowieczeństwa.
 4. Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura Fantastyczna.
  A wszystko przez to, że Mieszko I zdecydował się nie przyjąć chrztu…
  Gosława Brzózka, zwana Gosią, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny na obowiązkową praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki. Problem polega na tym, że Gosia – kobieta nowoczesna, przyzwyczajona do życia w wielkim mieście – nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy. W dodatku nie wierzy w te wszystkie słowiańskie zabobony. Bogowie nie istnieją, koniec, kropka!
  Pobyt w Bielinach wywróci jednak do góry nogami jej dotychczasowe życie. Na Gosię czeka bowiem miłość. Czy jednak Mieszko, najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego do tej pory widziała, naprawdę jest tym, za kogo go uważa? I co się stanie, gdy słowiańscy bogowie postanowią sprawić, by w nich uwierzyła?
  Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim – solidna dawka humoru!
 5. „P. S. Wciąż cię kocham” Jenny Han – Lara Jean nie spodziewała się, że naprawdę zakocha się w Peterze. Mieli przecież tylko udawać. Jednak nagle ich uczucia stały się bardzo prawdziwe. Teraz kiedy w jej życiu pojawia się kolejny adresat listów, Lara Jean nie wie, czy to normalne, aby kochać dwóch chłopców jednocześnie.
 6. „Miłość z błękitnego nieba” Krystyna Mirek – Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na żadne sentymenty.
  Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich sposobów, które mogą do tego doprowadzić.
  Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.

Za serwisem internetowym Lubimy czytać

Skip to content