AktualnościDziałalność TPLO

Walne zebranie przyjaciół szkoły

Walne zebranie członków Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich

31 stycznia zebrali się przyjaciele naszej szkoły. Nie zabrakło w tym gronie jej absolwentów, pracowników oraz sprzymierzeńców. Zanim przedmiotem spotkania stały się sprawy organizacyjne stowarzyszenia, mieliśmy okazję być uczestnikami ciekawych wydarzeń. Szkolne koło teatralne AKABAT zaprezentowało sztukę Stefana Bieszka  „Tobie Ojczyzno”,  spektakl teatralny w reżyserii p. Gabrieli Stępień. Stroje przygotowała p. Aleksandra Łosin. Losy chojnickich filomatów oddane zostały z ekspresją, za co młodzi aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. W dalszej części spotkania rozstrzygnięty został, ogłoszony przez Towarzystwo, konkurs „Powrót ziemi chojnickiej do Macierzy” . Nagrodzono autorów najlepszych prac plastycznych. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie szkół podstawowych w Wielkich Chełmach i Czyczkowach. W dalszej części gościem specjalnym spotkania był absolwent naszej szkoły p. Roman Kreft, który zaprezentował swój dorobek rzeźbiarski. Można było podziwiać prace dla których inspiracją byli bohaterowie literaccy, motywy religijne czy nawet piosenka Andrzeja Rosiewicza. Dla dopełnienia uczty duchowej można było zagłębić się w lekturze dwunastego tomu Chojnickiego Biuletynu Informacyjnego „Filomata”.

Skip to content